Полтавські екологи та депутати вимагають від уряду скасувати непрозорий тендер ПАТ "Укргазвидобування"

У середу, 1 червня, депутати Полтавської облради звернулися до Кабінету міністрів України із вимогою скасувати тендер держпідприємства ПАТ "Укргазвидобування" на проведення 100 операцій гідророзриву пласта на Полтавщині
Depo.Гроші
1 червня 2016 15:05
ФОТО: depo.ua

Під час засідання облради депутати заслухали аргументи представника ПАТ "Укргазвидобування" Олександра Романюка щодо проведення тендеру та планів по видобутку природного газу. Та оскільки представник компанії підтвердив, що не проведена ретельна екологічна експертиза цього проекту, народні обранці дійшли висновку, що цей тендер з орієнтовною вартістю 540 млн грн має ознаки непрозорості (він не зареєстрований у системі електронних закупівель ProZorro) та має бути скасований урядом.

За словами місцевого активіста та експерта паливно-енергетичного комплексу Геннадія Сікалова, пану Романюку не вдалося переконати депутатів, що вдасться якимось чином ліквідувати зону екологічного лиха внаслідок діяння ПАТ "Укргазвидобування" на Полтавщині. Сам Сікалов вважає рішення депутатів полтавської облради перемогою небайдужих громадських активістів та екологів, які напередодні також звернулися до Генеральної прокуратури із заявою про порушення з боку "Укргазвидобування".

Він та місцеві екологи наголошують, що операції з проведення гідророзривів пласту несуть у собі значні екологічні ризики для природи та загрозу здоров’ю мешканців цих регіонів.

Зазначимо, що сьогодні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пригрозив звільненням усім чиновникам, які з 1 серпня 2016 року не перейдуть на систему електронних закупівель ProZorro.

"Я думаю, що буде абсолютно справедливо, що всіх тих, хто не перейде на цю систему, буде звільнено. Це буде тільки відсутність політичної волі ... Якщо у керівника немає політичної волі, щоб чесно робити закупівлі, то він не потрібен державі", – заявив Гройсман під час засідання Кабінету міністрів України.

Нагадаємо, 19 травня державне підприємство ПАТ "Укргазвидобування" із порушенням процедури та в обхід електронної системи закупівель ProZorro оголосило тендер на проведення 100 операцій гідророзриву пласта у 2016-2017 роках з орієнтовною вартістю 540 млн грн. Керівництво компанії не оприлюднило навіть мінімальні екологічні вимоги до учасників тендеру, а на підготовку складної тендерної документації виділило лише 16 робочих днів (до 6 червня).

Хоча вже наступного дня після публікації оголошення голова правління компанії повідомив, що бажання взяти участь у тендері виявили 11 українських та іноземних компаній. Громадські активісти угледіли в таких діях керівництва компанії ознаки корупційних дій та звернулися до Генпрокуратури.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші