Польський бізнес подякував українцям за порятунок економіки

Cотні тисяч українців – трудових мігрантів рятують польську економіку
Depo.Гроші
28 жовтня 2016 11:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив голова Об’єднання підприємців і працедавців Польщі Цезарій Казмерчак, повідомляє Depo.ua з посиланням на  Rzeczpospolita.

За його словами, без українців у Польщі "була б абсолютна катастрофа".

"У нас дефіцит двох видів робочих сил: перша – низькооплачувані і некваліфіковані працівники, друга – середній технічний персонал. Українці значною мірою заповнюють цю прогалину", - заявив Казмерчак.

Газета зауважує, що іноземці починають заповнювати прогалину на ринку праці, яка залишилася після поляків, що воліють працювати за кордоном.

"Рекордистами є українці, від яких походить 70% запитів на отримання посвідки на тимчасове проживання. Це на половину більше, ніж торік", - повідомив речник Управління з питань іноземців Польщі Якуб Дудзяк.

За його словами, минулого року 40 тисяч українців звернулися про отримання посвідки на тимчасове проживання в РП, цьогоріч – це вже 61 тисяча. Більшість із них (87%) отримують позитивні рішення.

Він зауважив, що в Польщі легально працює 600 тисяч українців. Крім того, за різними підрахунками, ще від 30 до 270 тисяч українців працюють в Польщі нелегально.

За інформацією Інституту структурних досліджень, демографічні зміни для Польщі не є сприятливими, а тому єдиним шляхом, аби в перспективі 15-20 років зберегти працевлаштування на нинішньому рівні, є імміграція.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<