Польща вимагає оштрафувати "Газпром"

Російський монополіст "Газпром" має заплатити штраф за тривале порушення антимонопольного законодавства в Європі, що заподіяло втрати як компаніям, так і простим користувачам

Depo.Гроші
19 травня 2017 16:37
ФОТО: depo.ua

Про це заявили під час прес-конференції у Варшаві керівники польської нафтогазової компанії PGNIG, представляючи свою позицію щодо дослідження ринку газу, який здійснюється Єврокомісією у зв'язку з антимонопольним виробництвом проти "Газпрому", передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Як зазначається, штраф повинен бути близько 10% від загального обороту компанії.

"Порушення, вчинені "Газпромом", мають тривалий і серйозний характер. Російська сторона не перестала його порушувати і до сьогоднішнього дня не дотримується законодавства", - зазначив керівник PGNiG Петро Возняк.

За його словами, польська компанія підготувала для Єврокомісії документ на 100 сторінках, в якому описує порушення "Газпромом" європейського законодавства і в ньому подає свої пропозиції про покарання за це російського газового монополіста.

Возняк зазначив, що польська компанія не пропонує конкретну суму штрафу, але у відповідності з діючими нормами права він має становити приблизно 10% від глобального обороту Газпрому.

"Це дозволить покрити втрати, завдані діями "Газпрому", - констатував він.

У той же час PGNiG хоче, щоб Єврокомісія зобов'язала "Газпром" переглянути ціни в довгострокових контрактах, щоб вони спиралися на реалії ринку. Польська сторона пропонує переглянути положення "бери або плати", згідно з яким максимальний рівень обов'язкового збору газу становив би не більше 75%.

Нагадаємо, Європейська комісія 28 жовтня Єврокомісія дозволила концерну "Газпром"збільшити завантаження газопроводу OPAL, яким газ постачається в країни Європи.

В OPAL надходить газ з російського газопроводу "Північний потік" в обхід транзитних країн - України та Польщі. Скорочення транзитної виручки України в зв'язку з даним рішенням Єврокомісії може скласти від $ 290 до $ 425 млн на рік.

Найбільша польська енергокомпанія PGNiG оскаржила в суді рішення Єврокомісії, яка схвалила виведення 50% потужностей газопроводу OPAL з Третього енергопакету, таким чином давши можливість "Газпрому" збільшити прокачування газу до Європи.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.