Закордонні паспорти для українців можуть здорожчати

Державне підприємство Поліграфкомбінат "Україна" вимагає у Державної міграційної служби (ДМС) підписати договір про підвищення вартості виготовлення закордонного паспорта як нового, так і старого зразка
Depo.Гроші
3 квітня 2015 16:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили depo.ua у прес-службі поліграфкомбінату.

Як зазначають на підприємстві, ще 16 березня вони направили в ДМС даний договір, але служба досі його не підписала

"16 березня 2015 Поліграфкомбінат "Україна" направив на адресу ДМС України проект договору на поставку наступної партії паспортних документів за ціною 304,32 грн з ПДВ за персоналізований бланк паспорта для виїзду за кордон, що містить безконтактний електронний носій та 238,32 грн з ПДВ за персоналізований бланк паспорта для виїзду за кордон без безконтактного електронного носія. Підвищення вартості бланків документів відбулось на 16% (приблизно 40 грн) та обумовлено об'єктивними економічними факторами, девальвацією національної валюти з початку року на 49% та введенням імпортного збору у розмірі 5% вартості матеріалів", - йдеться у повідомленні.

При цьому на підприємстві зазначають, що ДМС не підписує цей договір, мотивуючи це тим, що такий крок спричинить "значне соціальне напруження в суспільстві".

Нагадаємо, раніще на поліграфкомбінаті "Україна" вийшло з ладу обладнання, на якому здійснюється персоналізація. Через це можливі затримки у виготовленні закордонних паспортів.

У березні директор комбінату заявляв, що ціна українського біометричного паспорта безпосередньо залежить від курсу валют.

Як повідомляв depo.ua, 4 березня заступник керівника Державної міграційної служби Тетяна Нікітіна заявила, що вартість оформлення паспорта для виїзду за кордон нового зразка, оформлення якого почалося з початку 2015 року, може бути збільшена.