Продавати квартири стало невигідно

Кияни активно знімають свої квартири з продажу
Depo.Гроші
11 лютого 2015 17:24
ФОТО: depo.ua
Продавати квартири стало невигідно
Продавати квартири стало невигідно

Про це depo.ua повідомила столичний ріелтор Світлана Джамал.

«Якщо у людини немає боргів, вона не хвора і не збирається емігрувати - вона знімає свою квартиру з продажу і пускає туди орендарів, які будуть щомісяця платити не тільки за проживання, а й за комунальні послуги», - повідомляє Світлана Джамал.

За її словами, продавати сьогодні квартири стало невигідно. Насамперед тому, що, згідно з чинним законодавством, сьогодні розрахунки між покупцем і продавцем здійснюються через банківський рахунок у гривні.

«За умов такої галопуючої інфляції брати гривні з продавця вкрай невигідно. Наприклад, сьогодні угода і продавець одержує у гривні еквівалент 50 тис. дол. А потім що з ними робити? Відразу ж купити валюту на цю гривню нереально - треба йти на чорний ринок. А курс долара міняється щодня. І виходить, що завтра він вже зможе на отриману суму купити тільки 45 тис. дол. Кому це треба?», - пояснює Джамал.

Крім того, українців насторожують загрози сепаратистів дійти до Києва. «Хоч це і сепаратистська нісенітниця, але людей це лякає. І вони воліють мати готівку в кишені, щоб з нею можна було виїхати, якщо сюди добереться війна, а не зберігати її у вигляді квартири, яку можуть в будь-який момент розгромити», - розповідає ріелтор.

При цьому реальні покупці, у яких є готівка, зараз почали вимагати від продавців величезні знижки на житло. Якщо ще восени минулого року стандартною знижкою під час торгу вважалися 5 тис. дол., то зараз апетити покупців як мінімум подвоїлися.

«Покупці по-страшному збивають ціни. Раніше йшлося про 5 тис. дол. Зараз вони, розуміючи, що на ринку нерухомості дуже складна ситуація, відразу вимагають у продавців скинути 10 тис. дол. Знахабніли. Улюблена відмовка: у вас тут ремонт треба робити, а це зараз коштує дорого, тому не скупіться - скидайте», - говорить Джамал.

Найчастіше готові робити такі знижки власники, які вирішили емігрувати за кордон. Адже вони дуже прив'язані до строків продажу і, якщо бачать реального покупця з готівковою валютою, готові йти на істотні поступки в ціні.

Ріелтор також повідомила, що знову лідерами продажів стають однокімнатні квартири, забравши пальму першості у популярних раніше «двійок». При цьому житло в хрущовках і дев'ятиповерхівках не користується попитом - покупці хочуть житло в будинках, не старше 5-10 років.