Ціни на нафту Brent поповзли вверх - майже $35 за барель

Світові ціни на нафту почали зростати в очікуванні можливого скорочення видобутку великими країнами-виробниками
Depo.Гроші
28 січня 2016 16:18
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані торгів, передає depo.ua з посиланням на "Прайм".

Так, станом на 13:19 квітневі ф'ючерси на північноморську нафтову суміш марки Brent дорожчали на 2% - до 34,6 долара за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI підвищувалася на 1,07% - до 32,66 долара за барель.

Зростанню цін на нафту сприяють заяви глави "Транснєфті" Миколи Токарєва. За його словами, Саудівська Аравія виступила з ініціативою провести зустріч нафтовидобувних держав щодо ситуації на ринку нафти і обговорити можливість зниження видобутку.

За словами Токарєва, ОПЕК може обговорити зниження видобутку на позачерговій зустрічі в лютому.

"Той факт, що великі нафтовидобувні країни ведуть розмови на цю тему (зниження видобутку - ред.), обмежує можливість зниження цін на нафту", - прокоментував аналітик CMC Markets Майкл Хьюсон.

Крім цього, ринок продовжує відігравати заяви глави саудівської держкомпанії Saudi Aramco Аміна Нассера. Він очікує зростання цін на нафту до кінця 2016 року, так як високовитратні компанії-виробники покинуть ринок.

Попит, за його прогнозом, буде також збільшуватися - більш ніж на 1,2 мільйона барелів на день в 2016 році.

Чиновник міністерства нафти і корисних копалин Саудівської Аравії, в свою чергу, сказав, що надлишок нафти на світовому ринку, за оцінкою ОПЕК, становить 2 млн барелів на добу.

"Ринку потрібен час для відновлення рівноваги. Ми вважаємо, що ринок почне коригуватися в 2016 році, і попит на всі види енергоносіїв продовжить зростати", - наводить його думку Рейтер.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.