Податкова амністія повинна гарантувати звільнення від кримінального переслідування за ухилення від сплати податків, – експерт

Без реального гарантування звільнення неплатників податків від кримінальної відповідальності за недекларування доходів – податкова амністія буде неефективною

Податкова амністія повинна гарантувати з…

На цьому наголосів доцент кафедри кримінального права та кримінології Університету ДФС України Андрій Гмирін у своєму блозі на сайті "Обозреватель", передає Depo.ua.

Експерт з оподаткування зазначив, що одним з основних чинників успішного та ефективного проведення податкової амністії є врегульоване законодавство, низький рівень корупції і обов’язкове гарантування звільнення від кримінальної відповідальності за податкові правопорушення.

"Порушники законодавства повинні бути впевнені, що уряд буде послідовним у проведенні амністії та буде дотримуватися усіх наданих гарантій. Гарантія звільнення від кримінального переслідування і не лише від відповідальності за порушення податкового законодавства та конфіденційність", – зазначив він.

Гмирін зауважив, що  сьогодні  рівень тіньової економіки України складає 60% – це наслідок всіх проведених реформ за всі часи незалежності.

"Що стосується податкових амністій в Україні, то законодавчі ініціативи щодо їх проведення та детінізації економіки були у 2000, 2004, 2009, 2014 і 2016 роках, проте вони жодного разу не закінчувались якимось конкретним результатом. Україна потребує не точкових реформ, а стратегічного і комплексного реформування податкової системи. Насамперед, докорінної зміни законодавства, реальної боротьби із корупцією, зменшення податкового навантаження на фізосіб та бізнес, повернення довіри до влади, формування усвідомлення порушниками податкового законодавства невідворотності покарання незалежно від статусу.  І тільки потім – введення податкової амністії з чіткими строками й гарантіями", – пояснив експерт.

Нагадаємо, 9 вересня на сайті Верховної Ради зареєстрували проєкт Закону №1232 про застосування спеціального декларування за порушення фізичними особами податкового та іншого законодавства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook