Під Києвом визріває величезна земельна афера

У селі Забір'я планують виділити під забудову елітних котеджів 80 га «пустиря», а насправді справжнього лісу
Depo.Гроші
13 жовтня 2014 12:12
ФОТО: depo.ua
Під Києвом визріває величезна земельна афера
Під Києвом визріває величезна земельна афера

Сільський голова стверджує, що вся земля дістанеться селянам. Ті ж кажуть, що стоять у чергах за наділами по кілька років, але не отримали навіть сотки. Зате вірять, що дуже скоро доведеться жити по сусідству з елітним котеджним селищем, яке побудують, вирубавши ліс. «ДС» вирішила розібратися в ситуації.

Забір'я в Києво-Святошинському районі назвати селом можна тільки умовно: від Києва півгодини неспішної їзди. Швидше, це заміська елітна смуга: ліс, ставок, непогана дорога, досить розвинена інфраструктура. Тиша і чисте повітря. Сотка землі тут, у лісі, коштує $5 тис., про що можна дізнатися з оголошень, розклеєних в околицях або розміщених в інтернеті. «Узаконити допоможемо, все зробимо красиво, - повідомив по телефону журналістам «ДС» один із продавців 20 соток лісу. - Все буде як належить, не хвилюйтеся». Пізніше на зв'язок з нами продавець не вийшов, а коли ми зателефонували ще раз, уже з іншого номера, відповів, мовляв, нічого і ніколи в Забір'ї не продавав. Поки що в зоні ймовірної забудови немає триметрових зборів, мовчазних охоронців і злісних псів. Селяни кажуть, що це питання часу - ближче до ставків уже збудовані вілли самовільно, без дозвільних документів. Скоро смуга елітного житла потягнеться і в бік лісу.

«У мене троє дітей, ніхто нічого їм не дав, - розповідає місцева жителька Катерина Данилівна. - Адже хоча б одну ділянку треба було виділити? Але нічого не дали. Заяви лежать там (махає рукою в бік сільради. - «ДС») роки три вже - і нічого. А новим, хто приходить у село, дають. Вони продають землю і знову встають у чергу. Ще круті за озером живуть, але ми з ними навіть не спілкуємося, не знаю, як вони землю отримали».

Як стало відомо «ДС», ймовірна зона забудови - 80 га, що прилягають до села. За нашою інформацією, ця земля перебуває в користуванні університету біоресурсів (НУБіП) (там нам не підтвердили і не спростували це), але, судячи з усього, найближчим часом її передадуть на баланс сільради.

«У мене жодних домовленостей немає, я все роблю за законом, - заявив «ДС» сільський голова Забір'я Микола Ляпунов. - Так, є думки про те, щоб дати цю землю людям, які живуть у Забір'ї і вже давно стоять у черзі, не всю, а, наприклад, 50 гектарів там, де дозволять забудову. Але поки що це лише побажання, необхідно пройти низку погоджень та дозволів. Це дуже тривала процедура. Це не так, що завтра обговорили генеральний план і можемо виділяти ділянки. Поки я тут працюю - котеджів не буде. Землю дамо людям».

Між тим, як вдалося дізнатися «ДС», Ляпунов уже провів консультації із сільською громадою, і місцеві жителі нібито погодилися, що землю справді треба виділити. Щоправда, за кілька годин спілкування з жителями Забір'я ми не знайшли жодної людини, яка була б присутня на цих зборах. Джерело в сільраді розповіло, що вже практично готовий новий генплан села Забір'я - 80 га лісу включені до складу і навіть розбиті на ділянки. А місцевість майбутнього будівництва проходить за документами як пустир. За інформацією джерела, розробляв план інститут «Укргромадсільбуд».

Своє слово мають ще сказати екологи. Ми не претендуємо на роль експертів, але на місці запланованої забудови - справжній ліс, якому не один десяток років. «ДС» стежитиме за ситуацією.

ТІЛЬКИ ЦИФРИ

Золота земля

У зоні, яку планується виділити під забудову, сотка коштує $5 тис. Це територія біля ставків, на в'їзді в село. У самому Забір'ї земля в п'ять разів дешевша, сотку можна купити за $1 тис. Але там, як стверджує сільський голова, вільної землі немає, вона розпайована. Легко підрахувати, що 80 га землі в Забір'ї - це питання на $40 млн.

Кирило Железнов «Деловая столица»