Чому в Україні не продаються квартири?

Українці, через девальвацію національної валюти і бойові дії в країні, практично припинили купувати нерухомість
Depo.Гроші
30 жовтня 2014 08:42
ФОТО: depo.ua
Чому в Україні не продаються квартири?
Чому в Україні не продаються квартири?

Ринок нерухомості практично зупинився через рекордно низьку кількість угод. За останні півроку кількість транзакцій скоротилася приблизно в два рази, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За даний період було продано близько 7400 квартир.

Що примітно, рівень попиту з початку року характеризується регулярними підйомами і спадами. Залежить він багато в чому від новин і градуса паніки серед населення. Так, в перші два тижні після вибору нового президента продажі істотно зросли - люди вірили, що війна ось-ось закінчиться. За 2 тижні угод було укладено більше, ніж за попередній місяць. А ось після активізації бойових дій на Сході країни, в середині червня, ринок нерухомості буквально завмер. Так, в червні і липні кількість транзакцій в Києві склала 1400 і 1450 відповідно, що більш, ніж в два рази поступається показникам минулого року. В серпні ситуація стала тільки гіршою - всього 1200 угод. У вересні послідувало незначне поліпшення - 1330 транзакцій, але не будемо забувати, що вересень - один з найбільш пікових місяців на ринку нерухомості. І знову ж, порівнюючи з цифрами 2013 року - ситуація гірша в ті ж два рази.

Ще 2-3 роки тому новобудови Києва користувалися набагато меншою популярністю, ніж житло на вторинному ринку. Але починаючи з 2013 року ситуація різко змінилася, і торік угоди на покупку житла в новобудовах склали 50% ринку.

Київські новобудови більш привабливі для покупців, так як надають широкий вибір планувань, будуються із застосуванням інноваційних технологій, у тому числі, енергозберігаючих. Крім того, забудовники підігрівають інтерес знижками і всілякими програмами лояльності, можливістю розстрочки та ін. І навіть подарунками, зокрема, паркінгом за 50% вартості. І навіть зараз, коли багато з цих інструментів не функціонують, покупці все одно обирають квартири в новобудовах, як альтернативу житлу на вторинному ринку. Якщо говорити цифрами, то з 1325 квартир, які купили в Києві в минулому місяці, 795 - первинне житло. На такі показники вплинула і пропозиція ряду забудовників придбати житло за низьким курсом - від 8 до 10 гривень за долар, тоді як на вторинному ринку нерухомість можна купити тільки за валюту і тільки за поточним курсом.