Плюс 5% ВВП, блокчейн і швидкісний Інтернет: міністри презентували план розвитку цифрової економіки

Кабінет Міністрів України  схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки і суспільства до 2020 року, яку розробив спільно з експертами

Про це під час засідання уряду доповів перший віце-прем'єр – міністр економіки Степан Кубів, передає Depo.ua.

"По суті це план відносно дешевого і якісного досягнення ключових економічних цілей. Перехід від сировинного типу економіки. Це про ресурси з ідей, які формують нові можливості для розвитку навчання, життя і бізнесу. Йдеться про новий ланцюг додаткової вартості, шлях для формування нових ресурсів з ідей", - зазначив він.

Основне завдання - створити цифрову інфраструктуру, поширити широкосмуговий Інтернет на всю територію України.

За його словами, за три роки покриття широкосмуговим Інтернетом має бути 80% завдяки проектам державно-приватного партнерства.

"Іншими важливим кроком є цифровізація освітніх процесів для мультимедійного навчального контенту", - додав Кубів.

А його заступник Михайло Титарчук, додав що цифрова економіка – "це реальність, в якій ключовим засобами виробництва є цифрові дані – як цифрові так і текстові", вона створює ресурси, а не лише споживає як сировинна.

Завдання +5% до ВВП до 2021 року. А в глобальному рейтингу інновацій Україна має бути на 40 місці.

"Мета концепції – надати додаткове прискорення зростанню економіки, а також реалізувати високотехнологічні проекти в цифрових інструкторах і на виробництві, використовувати наявні і строювати нові можливості для бізнесу та громадян", - зазначив Титарчук.

А міністр інфраструктури Володимир Омелян додав, що в Україні також треба розробляти штучний інтелект.

"В сировинній економіці – це позавчорашній день. В цифровій економіці ми маємо великі шанси стати лідерами в світі.. Україна на сьогодні дає іншим країнам у застосування новітніх технологій. Ми є першою країною, яка застосувала новітню технологію захисту баз даних блокчейн в земельному кадастр і в системі продажу арештованого майна. На цьому не треба зупинятися. Ми як Мін'юст підтримуємо всі пропозиції, і треба щоб цей план став реальністю в реальному секторі економіки", - наголосив Петренко.

Цю ж концепцію міністр закордонних справ України назвав суперовою ("просто бомбою") за амбіціями, але наголосив, що на цей рік передбачені в основному роботи з підготовки документів, а не конкретні ініціативи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme