Платіжні системи JSB и UnionPay відмовили у випуску карт банку друзів Путіна

"СМП-Банк", що належить братам Аркадію і Борису Ротенбергам, отримав відмову у випуску карт від японської платіжної системи JSB і китайської UnionPay
Depo.Гроші
21 квітня 2015 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила журналістам віце-президент "СМП-банку" Олена Дворових, передає depo.ua з посиланням на Meduza.

"СМП-Банк" в 2014 році підпав під дію американських санкцій, введених через агресію РФ проти України, у зв'язку з чим платіжні системи Visa і MasterCard перестали обслуговувати випущені ним картки.

Влада РФ обіцяла захистити російські банки від санкцій запровадженням власної "Національної системи платіжних карт" (НСПК), яка в 2015 році повинна була б обслуговувати всі внутрішні російські транзакції. Однак з'ясувалося, що Visa і MasterCard відмовляються випускати пластикові карти для російських банків, які підпали під санкції, навіть за умови обробки транзакцій в НСПК. Як ми повідомляли, про ці "складнощі" сьогодні розповіла заступник голови ЦБ РФ Ольга Скоробогатова.

Центробанк РФ обіцяє пошукати додаткову інформацію і розібратися в питанні, повідомила Скоробогатова.

Робота над створенням "Національної системи платіжних карт" начебто велась в РФ ще з 1990-х років, і була прискорена в 2014 році після відмови Visa і MasterCard здійснювати операції по картах санкційних банків. Обидві міжнародні платіжні системи погодилися перевести внутрішні російські транзакції в НСПК.