ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Північний потік – 2" загрожує подорожчанням газу для німців, – ЗМІ

Газопровід "Північний потік-2" збільшить ціни на газ для німецьких споживачів

Depo.Гроші
25 лютого 2018 10:08
ФОТО: depo.ua

Про це пише німецьке видання Spiegel з посиланням на наявні в редакції урядові документи, передає Depo.ua.

Федеративна республіка повинна буде вкласти майже 2,7 млрд євро в будівництво відгалуження газопроводу, що буде розподіляти російський газ по Німеччині і далі до Чехії. Частина цієї вартості ляже на плечі кінцевих користувачів, тобто німецьких споживачів, хоча витрати спочатку візьмуть на себе оптовики, які будуть використовувати новий трубопровід.

Федеральне агентство з мереж, яке здійснює нагляд за будівництвом інфраструктури, цю інформацію не коментує.

Нагадаємо, що "Північний потік – 2" (Nord Stream – 2) покликаний збільшити поставки газу з Росії в Євросоюз. Новий трубопровід з річною пропускною здатністю в 55 млрд кубометрів будується російським "Газпромом" і кількома європейськими компаніями. Лише близько п'ятої частини газу, ймовірно, буде залишатися на німецькому ринку.

Проект викликає запеклі суперечки в ЄС. Найбільшими її критиками є східно-європейські країни, а Німеччина активно лобіює проект. А США заявили, що Nord Stream – 2 може підірвати ситуацію в Україні, яка наразі є транзитером російського газу в ЄС. Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає газопровід "Північний потік – 2" економічним проектом, який нікому не загрожує.

Згідно з планами, до кінця 2019 року перший російський газ може піти по трубопроводу в Німеччину. Трубопровідна система Nord Stream-2 складається з двох паралельних секцій трубопроводу діаметром 1,2 метра, пропускною здатністю близько 27,5 млрд кубометрів в рік кожна.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші