"Північний потік-2" посилить залежність ЄС від "газової голки" Росії, - ЗМІ

Газопровід "Північний потік-2" позбавить Україну суттєвих доходів від транзиту та посилить залежність ЄС від одного постачальника

Реалізація газпроводу "Північний потік-1" призвела до посилення газпромівсього впливу на європейську економіку та політику в цілому, повідомляє Depo.ua з посиланням на Washington post.

Тепер вкрадені активи Росія охороняє за допомогою снайперів і військових кораблів і продовжує переконувати європейців у корисності та безпечності реалізації "Північного потоку-2".

"Якщо Путін дивиться на все крізь призму стратегії, то в Берліні панує верховенство економіки. Такий підхід працював з часів завершення Другої світової війни, поки Сполучені Штати були гарантом європейської безпеки. Та зараз ця парасолька згортається, а Москва на підйомі", - вважає Йозеф Йоффе член редакційної ради тижневика Die Zeit і науковий співробітник Інституту Гувера.

Нагадаємо, Європарламент ухвалив резолюцію про майбутні відносини між ЄС і Росією. Цим документом ЄП вдруге закликав зупинити будівництво "Північного потоку-2" в Балтійському морі. Першу резолюцію з аналогічною вимогою євродепутати прийняли 13 грудня 2018 року.

Довідка: 5 лютого Комітет у міжнародних справах Європейського парламенту схвалив резолюцію, в якій парламентарі закликають до вибіркової взаємодії з Росією, підтримки санкцій проти Росії та скасування будівництва "Північного потоку-2".

Франція підтримує зміну законодавства Європейського Союзу, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

В європейських країнах зростає занепокоєння через зростання потреби в газі, яку може задовольнити Росія, зробивши Євросоюз більш залежним.

8 лютого Німеччина і Франція врегулювали суперечку навколо "Північного потоку-2" і досягли компромісу щодо Газової директиви.

Водночас 12 лютого у Мінекономіки Німеччини заперечили підписання угоди зі США щодо проекту газопроводу "Північний потік-2" в обмін на готовність купувати американський скраплений газ.

 Будівництво першої нитки газопроводу "Північний потік-2" завершать у листопаді, другої – в грудні 2019-го року.

17 січня посол США в Берліні Річард Гренелл дав зрозуміти, що конгрес США навесні 2019-го року розгляне новий закон про санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

22 січня міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр заявив, що Німеччина готова піти назустріч США щодо "Північного потоку-2".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme