Після судових рішень вкладники вивели з "Приватбанку" мільярди

Вкладники "Приватбанку" забрали близько 8 млрд грн (близько 300 млн доларів) коштів з банку після квітневого рішення суду за позовом Ігоря Коломойського про незаконність націоналізації банку

Про це сказала фінансовий директор Ганна Самаріна на конференції в Лондоні, передає Depo.ua з посиланням на РБК-Украина.

Як зазначила фіндиректор, клієнти "вели себе нервово", а відтік вкладів тривав протягом кількох тижнів.

За її словами, останнім часом обсяг вкладів частково вдалося відновити, однак він не повернувся до колишніх рівнів.

Самаріна також нагадала про те, що "ПриватБанк" залучений в ряд судових розглядів у Сполучених Штатах, Великій Британії, на Кіпрі та в Україні як в якості позивача, так і в якості відповідача, що призвело до збільшення судових витрат.

"До 10% операційних витрат банку тепер доводиться на судові витрати", - сказала вона.

Відзначимо, за даними фінансової звітності "Приватбанку", кошти клієнтів на 1 квітня становили 221 млрд грн, в т. ч. гроші приватних вкладників 177,8 млрд грн. Частка банку у коштах фізосіб у банківській системі становила 34%.

Нагадаємо, НБУ заявив, що екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський вкотре намагається заблокувати позов Національного банку у Швейцарії за допомогою українських судів, що свідчить про небажання Коломойського виконувати взяті на себе зобов’язання за договорами поруки.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів Приватбанку.

28 травня "Приватбанк" оскаржив рішення щодо незаконності націоналізації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна