Пікап Nissan перетворили на обсерваторію (ВІДЕО)

Компанія Nissan у співпраці з космічним агентством ESA розробила концепт Navara Dark Sky, який представляє собою мобільну обсерваторію

Представлений на Гановерському автосалоні концепт включає пікап Navara, а також спеціальний трейлер з телескопом PlaneWave, повідомляє Depo.ua з посиланням на Driving.

Цей трейлер сконструйований з урахуванням технології "інтелектуальної мобільності". Як обіцяють творці концепту, технологія допоможе вберегти інструмент від тряски під час транспортування. Крім того, в трейлері зберігається оптимальна температура, яка не шкодить оптиці телескопа.

Як відзначають в ESA, такі обсерваторії допоможуть астрономам доповнити дані європейського космічного телескопа Gaia, який створює детальну карту розподілу зірок Чумацького шляху.

"Концепт Dark Sky дозволить проводити спостереження в дуже віддалених місцях, в так званих районах "темного неба", де існують кращі атмосферні умови для спостереження за зірками. Можна буде уникнути світлового забруднення, і в той же час безпечно і легко перевозити телескопи", - говорить астроном Фред Янсен, старший менедежер місії Gaia.

Трейлер оснащений батарейним блоками, які можуть забезпечувати живлення точки доступу Wi-Fi, ноутбука і передавача. Пікап при цьому обладнаний технологією ProPilot, яка допомагає визначити оптимальне місце для парковки. Також водій може бачити автомобіль і причіп з висоти пташиного польоту, використовуючи функцію Intelligent Around View Monitor.

Довжина мобільної обсерваторії цілком становить майже 10 метрів, при цьому сам пікап Navara майже не змінився. Його, правда, обладнали червоними лампами, оскільки біле світло сильно сліпить очі.

Відзначається, що концепт Dark Sky буде переданий ESA для триваючих досліджень і не буде виставлений на продаж.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна