Підрив газопроводу на Луганщині не спричинить газового колапсу в "ЛНР", - експерт

Попри аварію на російському магістральному газопроводі Ставрополь-Москва, який проходить територією Луганщини, колапсу з поставками газу на окуповану терористами "ДНР/ЛНР" не буде
Depo.Гроші
25 серпня 2015 11:09
ФОТО: depo.ua
Підрив газопроводу на Луганщині не спричинить газового колапсу в "ЛНР", - експерт
Підрив газопроводу на Луганщині не спричинить газового колапсу в "ЛНР", - експерт

Таку думку у коментарі depo.ua висловив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.

Він зазначив, що підірвана труба не була єдиним шляхом для постачання газу на окуповану територію.

"Варіантів постачання російського газу на окуповані території на Сході України декілька. Тут також треба враховувати масштаби цього вибуху. Адже вибухи на газопроводах трапляються досить часто, і не завжди про них повідомляють. Думаю, що роботу газопроводу скоро відновлять. Водночас "обхідні маневри" в арсеналі Росії ще є. Тобто ця аварія не повинна спричинити колапсу", - сказав експерт.

Підрив газопроводу на Луганщині не спричинить газового колапсу в "ЛНР", - експерт - фото 1

Натисніть на зображення для збільшення

Соколовський також зазначив, що попри серйозність пошкодження труби, роботу газопроводу вдасться досить швидко відновити.

"Цим газопроводом на даний момент не користуються. Він використовувався раніше, а на сьогодні є багато маршрутів для того, щоб не транзитувати газ для російських споживачів територією України. Також варто зазначити, що йдеться про газопроводи невисокого тиску. Тому ця аварія не спричинить серйозних проблем, катастрофи для "ЛНР" не буде.

Щодо обсягів пошкодження (700-1000 мм) - це фактично діаметр труби магістрального газопроводу, який будувався в радянські часи. Пошкодження, звісно ж, серйозне, але це не катастрофічно. Там є мережа труб, тому аварія на одній із труб не спричинить колапсу", - сказав експерт.

Він зазначив, що у районі Ровеньків, де стався вибух, немає газорозподільчих станцій високого тиску, вони є на території Росії.

"На території "ЛНР" магістральних станцій немає", - сказав Соколовський.

"Для відновлення роботи газопроводу, думаю, їм знадобиться декілька днів, після чого вони знову будуть готові приймати газ із Росії", - підсумував експерт.

Нагадаємо, вчора на магістральному газопроводі Ставрополь - Москва в околицях міста Ровеньки під Луганськом стався вибух.

За даними ЗМІ, альтернативним маршрутом поставок газу на Донбас є газовимірювальна станція "Платово". 

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.