Підірвані електроопори на Херсонщині почнуть ремонтувати уже сьогодні

Вранці 24 листопада розпочнуться роботи з відновлення пошкодженої лінії електропередач в Херсонській області
Depo.Гроші
24 листопада 2015 05:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив т. в. о. директора ДП "НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук в ефірі "5 каналу", передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Заплановано розпочати відновлення однієї лінії від підстанції "Каховська" 330 кВ до підстанції "Титан" 220 кВ. Це лінія 220 кВ, яка була підірвана одночасно з лінією "Мелітополь-Джанкой" в 4:30 ранку в п'ятницю. Ми говоримо про відновлення здатності лінії, а не про відновлення енергетичного постачання. Поки ми здійснимо заміну опори і будемо чекати рішення, коли нам дозволять підняти дроти на анкерній опорі, і тільки після цього поставки можуть бути відновлені", - сказав Ковальчук.

Він зазначив, що основна частина електроенергії по цих лініях йде в Крим, решта - повертається на материкову Україну.

"Обов'язковою умовою для початку відновлення ліній є перерізання шлейфів дротів на анкерно-кутові опори найближчі до місця пошкодження. Після перерізання відбудеться відновлення, демонтуються залишки старої опори, буде поставлена нова і підняті всі дроти. Станом на зараз - це єдине рішення, на яке у нас є дозвіл на допуск робіт від активістів, які зараз блокують цей доступ", - уточнив Ковальчук.

Нагадаємо, що зараз в Крим не постачається електроенергія з України через підрив невідомими на Херсонщині високовольтних ліній у ніч на 22 листопада.

Читайте також: 

Хто підриває ЛЕП до Криму: татари, ФСБ чи Коломойський?