Під гаслами деолігархізації влада веде великий бізнес до банкрутства, - експерт

Україна стоїть на порозі третьої хвилі малоцивілізованого переділу власності: за для цього під гаслами деолігархізації влада цілеспрямовано доводить до банкротства всіх, хто цікавить її своїми активами, після чого або підбирає це майно, або стає посередником у продажу
Depo.Гроші
27 серпня 2015 17:05
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це йшлося під час круглого столу "Переформатування уряду: зміна вивісок чи початок реформ", у якому брали участь фінансові експерти та політологи.

Саме тому й потрібна була різка девальвація - ні один бізнес не може при таких курсових обвалах вижити. За рік-два до нас мають зайти транснаціональні компанії, які будуть підбирати активи, які коштують сьогодні в десять разів дешевше.

За словами директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Маруніча, дії влади, які стосуються, зокрема, обвалу курсу гривні, не дають шансів вижити промисловості.

"Є вказівки, щоб притиснути деяких олігархів. Зокрема, ми бачимо, як це відбувається на енергетичних ринках. Зараз через незрозумілу боротьбу нібито з олігархами влада зриває опалювальний сезон. Через блокування нібито "олігархічних коштів" на рахунках НАК "Нафтогаз України" не встигає закачати достатню кількість газу під час опалювального періоду", - зазначив він.

У свою чергу, Вадим Карасьов заявив, що в Україні замість деолігархізації може відбутися реолігархізація та поява транснаціональних корпорацій .

"Питання: що означає деолігархізація? Реолігархізацію? Тому що вакуум крупного капіталу може бути зайнятий іноземним капіталом. Чому прогорів Янукович? В Україні до цього була олігархічна модель, але це був олігархічний плюралізм. Питання полягає в тому, чи деолігархізація призведе до нового олігархізму та монополізму, чи до демократичного плюралізму. Тому завдання не створити нову олігархію під приводом перерозподілу власності, а перетворити нинішніх олігархів у капітанів бізнесу, капітану промисловості", - наголосив політолог.

Мітки: експерти