Піарницею НБУ взяли прихильницю «русского мира» - ЗМІ

Екс-віце-президент банку «ВТБ-Україна» Наталія Бондаренко працюватиме над піаром Нацбанку України та його керівника Валерії Гонтаревої
Depo.Гроші
21 листопада 2014 13:42
ФОТО: depo.ua
Піарницею НБУ взяли прихильницю «русского мира» - ЗМІ
Піарницею НБУ взяли прихильницю «русского мира» - ЗМІ

Про це повідомляє «Еспресо TV», передає ДеПо.

Згідно з даними журналістів, виконувати ці обов'язки в НБУ Бондаренко почне вже з наступного тижня. Видання зазначає, що вона багато років просувала ідеї «русского мира» в банківській журналістиці. «Перш за все, ніхто не сумнівається в професіоналізмі Наталі Бондаренко. Людина керувала прес-службою «ВТБ-Україна» багато років і керувала добротно і якісно. Однак виникає, як мінімум, питання до ідеологічного базису Бондаренко», - додає видання.

Журналісти зазначають, що Бондаренко прийшла в ВТБ разом з колишнім керівником банку Вадимом Пушкарьовим, який ніколи не приховував своїх проросійських настроїв. Пушкарьов завжди в кулуарних бесідах стверджував, що у України немає іншого шансу, крім тісної політичної та економічної кооперації з Москвою.

«Власне робота ВТБ і була одним із наріжних каменів зі створення «русского мира» в Україні. А піаром цієї роботи займалася Наталія Бондаренко», - зазначають журналісти.

Видання наводить в приклад цитату з інтерв'ю Пушкарьова, де він доводить, що в українців і росіян однакова не тільки ментальність, а й «понятійність»:

«Чи з'являться в цьому році кредити в російській валюті? Як ви знаєте, попит породжує пропозицію. Враховуючи той факт, що торговий оборот з Росією становить $40 млрд., а долар не є офіційною платіжною одиницею, працювати через третю валюту нерозумно. Тому, безумовно, з'являться. Російська валюта стабільніша, ніж гривня. Це обумовлено тим, що Росія раніше вийшла з кризи і там є дві труби, з яких «б'ють» гроші. У нас, на жаль, цього немає. В цілому ж працювати з Росією вигідно: там є величезні фінансові ресурси, у нас однакова ментальність і, я б сказав, «понятійність» - ми мислимо схожими категоріями і поняттями», - говорив керівник« ВТБ-Україна».

Журналісти нагадують, що за часів президента-втікача Януковича фраза про однаковість мислення українців і росіян була особливо актуальна. «Але повернемося до нового піарника Гонтаревої. Звичайно ж Бондаренко професіонал. Але чи може керувати прес-службою НБУ людина, яка останні роки стояла на сторожі інтересів держави Росії (ВТБ належить не приватним акціонерам, а державі Росія) - питання, на жаль, риторичне», - зазначає видання.

Нагадаємо, як повідомляв ДеПо, глава НБУ Валерія Гонтарева прогнозує інфляцію в Україні в 2015 році на рівні 25% і падіння економіки на 4,3%.