Первинний і вторинний сегмент ринку житлової нерухомості

Приймаючи рішення купити квартиру в Києві потрібно враховувати безліч чинників, починаючи від місця розташування, інфраструктури району закінчуючи квадратурою майбутнього житла. Але перш за все, варто визначитися з сегментом ринку нерухомості. Прийнято розділяти два сегменти - первинний і вторинний
Depo.Гроші
10 грудня 2014 19:30
ФОТО: depo.ua
Первинний і вторинний сегмент ринку житлової нерухомості
Первинний і вторинний сегмент ринку житлової нерухомості

На вторинному сегменті ринку нерухомості відбувається покупка/продаж об'єктів нерухомості у яких вже були власники. Саме з цим фактом пов'язаний один з основних недоліків цього сегмента - труднощі з перевіркою юридичної «чистоти» угоди, оскільки квартира, що купується могла пройти не через одні руки власників. Основна перевага вторинного ринку - це великий вибір пропозицій різної цінової категорії.

На первинному сегменті ринку продаються об'єкти нерухомості, на які ще не були оформлені права власності. Це, як правило, квартири в новобудовах, або в будинках, які ще споруджуються. Такі квартири вважають юридично «чистими», оскільки раніше не мали власників. Найчастіше продавцем виступає будівельна компанія. З цим фактом пов'язана ще одна перевага, купуючи квартири від забудовника безпосередньо, Ви економите гроші на оплаті послуг агентів з нерухомості.

Крім цього, новобудови мають цілий ряд інших переваг у порівнянні з пропозиціями вторинного ринку нерухомості. Сучасні будівельні технології, якісні будматеріали, зручне планування (можливості вільного планування), нові комунікації, продумана інфраструктура - все, це достоїнства новобудов.

У будь-якому випадку остаточний вибір залишається за покупцем, гідних пропозицій вистачає як на первинному сегменті, так і на вторинному.