Чи перейдуть апартаменти до розряду житла? Думка експертів ЖК «Перлина Троєщини»

На даний момент владою ведеться обговорення «амністії» апартаментів. Мається на увазі можливість присвоїти статус житла на юридичному рівні, наразі здійснити реєстрацію на цей вид житла не допускається. Також людина, що проживає в апартаментах, не має права бути закріплена за будь-яким об'єктом інфраструктури (поліклініка, школа) району
Depo.Гроші
17 лютого 2015 12:06
ФОТО: depo.ua
Чи перейдуть апартаменти до розряду житла? Думка експертів ЖК «Перлина Троєщини»
Чи перейдуть апартаменти до розряду житла? Думка експертів ЖК «Перлина Троєщини»

Але з причини таких обмежень вартість апартаментів значно знижується, ніж згідно з аналогією квартири у новобудовах на 15-20%, і охочих купити їх вистачає. Хоча, податки й комунальні послуги обходяться мешканцям куди дорожче.

Технічно привласнити апартаментам цей необхідний статус, житлових приміщень, доволі складно, тому що така нерухомість будується згідно з іншими вимогами. Як правило є невідповідність з ДБН щодо інсоляції, безпеки, інженерних систем тощо.

Ще труднощі «амністії» полягають у перетворенні підрахунку податків. Наразі апартаменти відводяться під офіси або використовуються, як тимчасове житло. У порівнянні з житловою нерухомістю у кожному випадку податкова база і ставка значно вищі.

В першу чергу, від «амністії» отримають вигоду саме ті, хто вже придбав їх. Вони зможуть прописатися, а ось податки і комунальні будуть оплачуватися як звичайне житло. Таким чином, можна виграти від 15% до 30% від вартості житла на ринку. Після того, як буде прийняте офіційне рішення з цього питання, апартаменти коштуватимуть так само, як і будь-яка інша житлова нерухомість, як квартири зокрема.

На думку низки експертів, апартаменти (особливо класу економ) не зможуть замінити повноцінне житло. Це буде неможливо через відсутність належної для житлових приміщень інфраструктури.

З великою часткою ймовірності, після приведення до правил ринку щодо містобудівних правил і норм, подібні комплекси стануть звичайними будинками для доходів, так думають фахівці. Володіти цими будинками зможуть компанії, а жити у таких будинках наймачі.

Деякі експерти стверджують, що ситуація залишиться незмінною для апартаментів у дорожчому сегменті. Вони уже коштують дорожче, ніж квартири, тому що керуюча компанія надасть сервіс, який буде пов'язаний з інфраструктурою будинку або іншого приміщення, того ж салону або ресторану.

Ті, кого цікавить подібна нерухомість, не женуться за пропискою, а вартість не є для них головним фактором. Вони можуть дозволити собі купити квартиру. Їм важливі розташування, безпечність і комфорт.

Джерело: www.perlina-kiev.com.ua