Перевізники благають переглянути систему надання пільг

Федерація роботодавців транспорту просить Кабінет Міністрів в максимально стислі терміни переглянути діючу систему надання пільг на транспорті, розробивши механізм адресної грошової допомоги відповідним категоріям громадян
Перевізники благають переглянути систему надання пільг
Перевізники благають переглянути систему надання пільг

Про це йдеться в повідомленні Федерації роботодавців транспорту (ФРТУ), пише ДеПо з посиланням на «Українські новини».

«Разом з економічно необґрунтованими і державно зарегульованими тарифами, існуванням нелегальних перевезень та стрімким зростанням вартості пального, невідповідність компенсацій за пільгові перевезення пасажирів призводить до складного фінансового стану перевізників, закриттю маршрутів в сільській місцевості, блокує можливість оновлювання рухомого складу, підвищення якості і безпеки перевезень», - зазначив голова ФРТУ Орест Климпуш.

Він також підкреслив, що зволікання з введенням адресного механізму пільг може привести до соціального вибуху, причиною якого можуть стати фактична зупинка діяльності перевізників, закриття маршрутів, втрата робочих місць і збільшення кількості безробітних.

Федерація звернулася до Міністерства соціальної політики з пропозицією переглянути свою позицію і узгодити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань пільгового проїзду громадян у транспорті загального користування».

ФРТУ пропонує провести публічне обговорення питання про перегляд діючої системи пільг на транспорті і наполягає на якнайшвидшому погодженні проекту закону в уряді.

«Безсумнівно, до початку роботи новообраного парламенту відповідний проект закону має бути погоджений. Це має бути один з першочергових законопроектів, який буде розглядатися в новообраній Верховній Раді», - підкреслюють в ФРТУ.

За інформацією федерації, на даний момент 28 пільгових категорій громадян мають право на пільговий проїзд автомобільним, залізничним, електричним пасажирським транспортом.

Як повідомлялося, в грудні 2013 року близько 300 водіїв тролейбусів і автобусів, співробітників найбільших автоперевізників Кіровограда - «Єлисаветградської транспортної компанії» і «Автобусного парку 13527» - вимагали виплати державної субвенції за перевезення пільгових категорій населення.