Перевізники благають переглянути систему надання пільг

Федерація роботодавців транспорту просить Кабінет Міністрів в максимально стислі терміни переглянути діючу систему надання пільг на транспорті, розробивши механізм адресної грошової допомоги відповідним категоріям громадян
Depo.Гроші
1 жовтня 2014 14:50
ФОТО: depo.ua
Перевізники благають переглянути систему надання пільг
Перевізники благають переглянути систему надання пільг

Про це йдеться в повідомленні Федерації роботодавців транспорту (ФРТУ), пише ДеПо з посиланням на «Українські новини».

«Разом з економічно необґрунтованими і державно зарегульованими тарифами, існуванням нелегальних перевезень та стрімким зростанням вартості пального, невідповідність компенсацій за пільгові перевезення пасажирів призводить до складного фінансового стану перевізників, закриттю маршрутів в сільській місцевості, блокує можливість оновлювання рухомого складу, підвищення якості і безпеки перевезень», - зазначив голова ФРТУ Орест Климпуш.

Він також підкреслив, що зволікання з введенням адресного механізму пільг може привести до соціального вибуху, причиною якого можуть стати фактична зупинка діяльності перевізників, закриття маршрутів, втрата робочих місць і збільшення кількості безробітних.

Федерація звернулася до Міністерства соціальної політики з пропозицією переглянути свою позицію і узгодити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань пільгового проїзду громадян у транспорті загального користування».

ФРТУ пропонує провести публічне обговорення питання про перегляд діючої системи пільг на транспорті і наполягає на якнайшвидшому погодженні проекту закону в уряді.

«Безсумнівно, до початку роботи новообраного парламенту відповідний проект закону має бути погоджений. Це має бути один з першочергових законопроектів, який буде розглядатися в новообраній Верховній Раді», - підкреслюють в ФРТУ.

За інформацією федерації, на даний момент 28 пільгових категорій громадян мають право на пільговий проїзд автомобільним, залізничним, електричним пасажирським транспортом.

Як повідомлялося, в грудні 2013 року близько 300 водіїв тролейбусів і автобусів, співробітників найбільших автоперевізників Кіровограда - «Єлисаветградської транспортної компанії» і «Автобусного парку 13527» - вимагали виплати державної субвенції за перевезення пільгових категорій населення.