Передвиборча подачка Яценюка склала 6 доларів

Що потрібно знати про нову ініціативу уряду і чому потрібно остерігатися цієї подачки
Depo.Гроші
31 серпня 2015 08:28
ФОТО: depo.ua
Передвиборча подачка Яценюка склала 6 доларів
Передвиборча подачка Яценюка склала 6 доларів

1. В Україні 12 мільйонів громадян живуть на мінімальну зарплату і пенсію. Всі вони вже з жовтня матимуть додаткові 150 грн або приблизно $6.

2.За останні півроку борги по зарплатах збільшилися вдвічі і сягнули 2 млрд грн по країні, а тому виникає велике запитання, а чи потягне малий і середній бізнес таке підвищення. Ніхто, звичайно, не рахував, вважаючи, що бізнесмени апріорі злодії і неплатники податків.

3. В Україні є приблизно 3 мільйони безробітних (за останні півроку ця цифра невпинно росте). Зараз ніхто не рахує чи зможе бізнес витримати ще це навантаження. Але можна сміливо припустити, що до кінця року у нас буде не менше ніж 3,5 мільйони безробітних.

4. Ще рік тому 150 грн - це було майже $20. Сьогодні ніхто не говорить, що однією з трьох найважливіших причин обвалу економіки стала контрольована інфляція, яку запустив Національний банк на чолі з Валерією Гонтаревою. Дві інші причини - війна і корупція.

5. Піднімати соціальні стандарти звичайно потрібно, але як може розвиватися бізнес, коли кредити коштують від 30 % і вище (закриття 50 "поганих банків" не призвело до покращення фінансової системи)? У підприємств просто немає обігових коштів для того, щоб розвиватися. А тому, частина людей справді отримає підвищення, але основна частина перейде в тінь.

6. На всіх усюдах провладні сили кричатимуть про те, що 6 доларів - це велика перемога уряду і початок виходу з кризи. Опозиціонери казатимуть, що це соціальна подачка і говоритимуть - беріть ці гроші від цих пройдисвітів, але голосуйте по совісті. Також дехто почне говорити, що ця подачка розкрутить інфляцію, хоча саме по собі це підвищення може похитнути гривню хіба що на 10-20 копійок.

7. Соцвиплати піднімалися під вибори завжди (в 2004 році аж тричі). І кожен раз ми забували про головне - соцвиплати це інструмент, який працює лише тоді, коли працює економіка. У нас же зараз не працює не лише економіка, але й фінансова система. Поки ми не запустимо банківську систему, ми не матимемо кредитів для бізнесу і населення. А без цього неможливо рухатися далі (про подолання корупції не хочеться навіть і згадувати в черговий раз).

Тому, підсумовуючи, треба розуміти, що ця подачка допоможе частині людей хоч трохи покращити свій стан, але також, викине з роботи, як мінімум офіційної кілька сотень тисяч наших громадян. Також слід додати, що за пару тижнів нам оголосять про зниження тарифів на пару гривень і ми будемо щасливі. Одним словом, вибори розпочалися.

Мітки: зарплата