Пенсіонери, інваліди та чорнобильці збережуть право на безкоштовний проїзд, – міністр

Ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій і надалі користуватимуться правом на безплатний проїзд у транспорті
Depo.Гроші
25 травня 2015 17:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко, передає depo.ua з посиланням на урядовий портал.

"Кабінет Міністрів України не буде скасоувати постанови №354 від 17.05.1993 та №555 від 16.08.1994 щодо безкоштовного проїзду у громадському транспорті пенсіонерів за віком та інвалідів. Особи, які належать до категорій учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці, інвалідів, чорнобильців І та ІІ категорій, з 1 червня цього року зможуть і надалі реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському і приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди", - пояснив Розенко.

Міністр зауважив, що рішення про пільговий проїзд зазначених категорій у метрополітені будуть ухвалюватись органами місцевого самоврядування міст Києва, Харкова і Дніпропетровська.

"Рішення щодо реалізації права на пільговий проїзд окремих категорій громадян, зокрема, у метрополітені, а також встановлення додаткових соціальних гарантій належить до компетенції місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування. При цьому Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено кошти на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на рівні минулого року в сумі 1,9 млрд. грн., з яких на компенсаційні виплати за пільговий проїзд - 1,6 млрд.грн", - зауважив голова Мінсоцполітики.

Розенко закликав органи місцевого самоврядування якнайшвидше забезпечити реалізацію права на пільговий проїзд зазначених категорій громадян, "щоб не провокувати суспільну напругу довкола важливого для багатьох українців питання".

Нагадаємо, що наприкінці 2014 року уряд заявив про скасування безплатного проїзду для багатьох соціальних груп з  1 червня 2015 року.