Партнер Путіна по дзюдо хоче заборонити в Росії рекламу фастфуду

Депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Василь Шестаков, тренер і спортивний функціонер, відомий також тим, що у співавторстві з Володимиром Путіним написав такі книги, як "Дзюдо. Історія, теорія, практика" і "Вчимося дзюдо з Володимиром Путіним", пропонує законодавчо закріпити визначення "шкідливі продукти" та обмежити їхню рекламу
Depo.Гроші
7 липня 2015 08:13
ФОТО: depo.ua

Відповідні поправки до закону "Про рекламу" будуть внесені до Держдуми найближчим часом, обіцяє пан Шестаков, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Як випливає із законопроекту, у законі "Про рекламу" необхідно уточнити, що таке продукти з високим вмістом цукру, солі, жирів і насичених жирів, а також статтю, що регламентує їхню рекламу. Обмеження повинні "сприяти формуванню культури раціонального харчування у молоді для збереження нормальної ваги, тиску і показників крові". Високим визнається вміст цукру більше 12,5 г на 100 г продукту, або 15 г на порцію, солі - 1,5 г і 2,4 г відповідно, жиру - 20 г і 21 г, насичених жирів - 5 г і 6 г.

У рекламі неприйнятні твердження про нешкідливість та корисності таких продуктів, вона не повинна засуджувати утримання від їх вживання, звертатися до неповнолітніх або використовувати їх образи (в тому числі за допомогою мультиплікації). Рекламу товарів, що потрапляють під нові категорії, не можна розміщувати в друкованих виданнях, радіо- і телепередачах, аудіо- та відеопродукції для неповнолітніх: у теле- і радіопрограмах з 7 до 22 годин. Під заборону потрапляє більшість громадських місць, включаючи лікарні, школи, санаторії, театри, цирки і т. Д. Також пропонується заборонити BTL-рекламу з роздачею шкідливих продуктів.

З наслідками пропонованих обмежень зіткнуться не тільки виробники та мережі фастфуду, але і рекламний ринок - і так переживає стрімке падіння.

Виходячи із запропонованих паном Шестаковим критеріїв фактично під заборону може потрапити реклама маргарину та окремих видів ковбас. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.