Парламент «забув» внести новий бюджет у Раду

Прем'єр-міністр анонсував внесення змін до основного фінансового документа країни і хоче, щоб депутати проголосували за них не читаючи
Depo.Гроші
16 лютого 2015 12:14
ФОТО: depo.ua
Парламент «забув» внести новий бюджет у Раду
Парламент «забув» внести новий бюджет у Раду

Арсеній Яценюк заявив, що уряд може ініціювати 25 лютого проведення позачергового засідання Верховної Ради України для внесення змін до державного бюджету. Також глава уряду попросив парламент вже від сьогодні «приступити до активної роботи, щоб до кінця місяця були прийняті відповідні закони». Водночас Арсеній Петрович забув розповісти депутатам та своїм виборцям, про які саме зміни до головного фінансового документа йдеться. Не чули про них поки що і в бюджетному комітеті Ради, хоча до визначеного урядом дедлайну залишилось всього 7 робочих днів. Отже, неважко здогадатися, що Яценюк надумав проштовхнути анонсовані бюджетні правки, як свого часу і сам бюджет, - без презентації, вночі і з шантажем депутатів, пише «Ділова столиця».

Необхідність внесення правок у головний фінансовий документ країни виникла після того, як Кабінет Міністрів нарешті досяг компромісу з МВФ, який погодився виділити Україні $17,5 млрд. Серед ключових умов, які міжнародний кредитор висунув нашій державі натомість - підвищення цін на газ, скорочення державного апарату, жорсткий моніторинг управління державними підприємствами, поділ та приватизація НАК «Нафтогаз України» тощо. І всі ці питання необхідно врахувати в бюджеті на поточний рік. Але, як показує досвід, разом із життєво необхідними для держави фінансовими правками в річний фінансовий план країни під шумок можна внести і цілу низку норм, які до оптимізації видатків чи реформ не мають жодного стосунку. А найлегше це зробити тоді, коли проект відповідних змін вноситься до парламенту в останній момент і депутати банально не мають часу, щоб з ним ознайомитись.

«ДС» опитала кілька депутатів з бюджетного комітету і всі підтвердили, що наразі не бачили жодного проекту змін до бюджету. Приблизно така ж сама картина спостерігалася і наприкінці грудня минулого року, коли уряд готував для розгляду у Верховній Раді проект бюджету на 2015 рік. Нагадаємо, що тоді цей документ розглядався вночі, з 28 на 29 грудня, після довгого пленарного дня, коли більшість депутатів вже банально засинали на своїх робочих місцях, а команда Яценюка почала їх відверто шантажувати. Мовляв, не проголосуєте за бюджет - Україна не зможе ні армію утримувати, ні зарплати платити, ні розраховувати на нові кредити МВФ. Отже, у депутатів просто не залишалося вибору і вони були змушені тиснути кнопки «за».

Судячи з усього, такий самий прийом Арсеній Яценюк планує застосувати до парламенту і цього разу. І аргументи, якими він спробує переконати Раду голосувати правки до бюджету в сліпу, також відомі: війна, рекордне зменшення золотовалютних запасів і нове падіння гривні.