Панамське викриття: НАБУ "візьметься" за Гонтарєву

Національне антикорупційне бюро перевірить інформацію з Панамських архівів щодо голови Нацбанку Валерія Гонтаревої
Depo.Гроші
4 квітня 2016 18:17
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "ЛІГА.net".

"Детективи бюро вивчають інформацію, оприлюднену в рамках офшорного скандалу, за всіма фігурують в публікаціях ЗМІ українським чиновникам, які підслідні НАБУ", - пише видання.

На питання, чи входить в число таких посадових особа Гонтарева, в прес-службі НАБУ відповіли: "Вона, як чиновник, відноситься до категорії людей, які підслідні, відповідно до закону, нам".

Як тільки з'явиться якась більш конкретна інформація, в НАБУ пообіцяли її оприлюднити.

Нагадаємо, що раніще ЗМІ повідомили, що у 2014 році перед тим, як очолити НБУ, Гонтарева продала свою частку акцій ICU, перший транш від продажу якої вона отримала в 2014 році.

Як повідомляється в її декларації про доходи за 2015 рік, в минулому році вона отримала другий транш від продажу своєї частини акцій ICU в розмірі 23,516 млн грн.

Довідка: Група ICU створена в червні 2006 року, надає послуги по торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування.

До її складу входять ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", КУА "Інвестиційний капітал Україна", банк "Авангард" і КУА-АПФ "Тройка Діалог Україна" (всі – Київ).
Після призначення головою НБУ Гонтарева продала свою частку в ICU, а основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, який очолює Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яким належить відповідно 6,58% і 9,99%.

Читайте також: