Відкрито кримінальне провадження через спробу силового захоплення елеватора ТОВ "Росток-Холдинг"

За фактом силового захоплення 1 лютого 2019 р. елеватора "Росток-Холдингу" у Глухові поліція відкрила кримінальне провадження. Такі відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Як повідомив "Інтерфакс-Україна", виконувач обов'язів генерального директора ТОВ "Росток-Холдинг" Ігор Сташук, один із власників "Росток-Холдингу" Віктор Купавцев 1 лютого в супроводі 300 "тітушек" зробили спробу з застосуванням сили захопити елеватор ТОВ "Шалигінське" та ПП "Аграрні інвестиції" у Глухові (Сумська область).

Об'єкт перебуває під управлінням Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Під час спроби його захопити були зламані автомобільні і залізничні ворота елеватора. Після чого нападники спробували підвести тепловоз і вивезти з території десять вагонів із зерном, що раніше було заарештоване судом. Охороні компанії та поліції вдалося завадити цьому і витіснити "тітушек" із підприємства, поновивши повний контроль над ним.

В. о. генерального директора ТОВ "Росток-Холдинг" також розповів, що синхронно з акцією в Глухові була зроблена спроба захоплення в Ічні елеватора ТОВ "Комбікорщник" (Чернігівська область). Тут протиправні дії спрямовувалися другим співвласником "Росток-Холдингу" Віктором Кияновским. Охороні і правоохоронцям і тут вдалося завадити втраті державного контролю над активами компанії.

Як розповів В. Сташук, з метою прикриття силових захоплень безпосередньо перед протиправними акціями в Єдиний державний реєстр незаконно вноситься інформація про зміну директорів підприємств. Так, наприклад, перед захопленням елеватора в Глухові в Єдиний державний реєстр була незаконно внесена інформація про зміну директора ПП "Аграрні інвестиції" М. Козлова. Він нагадав, що за подібною схемою В. Купавцев діяв і 2 січня 2019 р., коли також мала місце спроба захопити глухівський елеватор. Сили охорони і поліції тоді завадили цьому. За даним фактом також було відкрито кримінальне провадження.

Нагадаємо, що 29 грудня 2018 р. АРМА тимчасово відсторонило від займаних посад керівників та підписантів всіх підприємств групи "Росток-Холдинг" і призначило нових керівників. Це було зроблено на виконання рішення Харківського районного суду Харківської області від 30 листопада 2018 р. про передачу в управління АРМА корпоративних прав всіх підприємств, що входять до групи "Росток-Холдинг", а також самої компанії ТОВ "Росток-Холдинг".

Як повідомляли 20 січня ЗМІ, через протизаконні дії власників "Росток-Холдингу" Віктора Купавцева і Віктора Киянівського підприємства агрохолдингу не можуть виплатити зарплати працівникам і орендну плату за пайями, а також сплатити податки в державний і місцеві бюджети.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна