"Ощадбанку" дозволили стягнути понад $1 млрд з Росії за активи в Криму

Київський апеляційний суд задовольнив заяву "Ощадбанку" та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення 1,1 млрд дол. з Російської Федерації як компенсацію за експропріацію активів у Криму

Про це йдеться в ухвалі суду в Єдиному реєстрі, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню", - йдеться в ухвалі.

17 липня суд задовольнив заяву "Ощадбанку" та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (м. Париж, Франція) від 26 листопада 2018 щодо стягнення 1,1 млрд дол з Російської Федерації (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму.

При цьому Київський апеляційний суд видав виконавчі листи про стягнення з РФ не лише вказаної суми, але й у т.ч. процентів, що нараховуються з березня 2014 року (коли Росія анексувала український Крим, - ред.) до періоду повної виплати Росією заборгованості (за піврічною ставкою ЛІБОР в доларах США плюс 2% із щорічною капіталізацією).

Нагадаємо, у травні стало відомо, що "Ощадбанк" придумав три способи стягнення $1,3 млрд з Росії.

Довідка: Рішення задовольнити вимогу щодо компенсації збитків Ощадбанку, заподіяних внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації, виніс міжнародний арбітраж в Гаазі у своїй постанові від 26 листопада 2018 року. Слухання відбулося згідно з Арбітражним регламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року, а також відповідно до Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій. Сума відшкодування складатиме 1,3 мільярда доларів США плюс відсотки, які будуть нараховуватися з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Однак Москва не визнала рішення гаазького арбітражу за позовом українського Ощадбанку про компенсацію збитків на $1,3 млрд у зв'язку з втраченими в Криму інвестиціями.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook