ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ощадбанк нарахував Росії $180 млн штрафу

Рішення міжнародного арбітражного суду щодо спору між "Ощадбанком" і Росією може бути примусово виконано в 154 юрисдикціях

Depo.Гроші
6 грудня 2018 17:09
ФОТО: depo.ua

Розповів голова правління банку Андрій Пишний в інтерв'ю "УНІАН", інформує Depo.ua.

Державний Ощадбанк вже нарахував Росії 180 млн доларів штрафних санкцій за рішенням Міжнародного арбітражу в Парижі про компенсацію 1,3 млрд доларів збитків банку після окупації Криму.

"Станом на зараз сума нарахованих відсотків становить близько 180 мільйонів доларів США. Кожен день до цієї суми додається близько 100 тисяч доларів США", - сказав Пишний.

Він зазначив, що Росія не визнає винесеного рішення, проте є норми міжнародного права, які визнає весь світ.

"Його рішення є остаточним і обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язані виконувати арбітражне рішення без зволікання", - додав банкір.

За його словами, Росія не може оскаржити рішення арбітражу відповідно до процедури апеляції, а лише шляхом подачі позову про його скасування, але підстави для скасування подібних рішень у законодавстві Франції дуже обмежені.

"Ми будемо шукати майно Росії або державних компаній країни-агресора в інших державах по всьому світу, накладати на них арешт і реалізовувати. Рішення міжнародного інвестиційного арбітражного суду щодо спору між банком і Росією може бути примусово виконано в 154 юрисдикціях", - підкреслив Пишний.

Нагадаємо, 6 грудня стало відомо, що російські банки в зв'язку з захопленням українських моряків у Керченській протоці можуть відключити від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIFT.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.