ООН різко погіршила прогноз щодо російської економіки

Експерти Організації Об'єднаних Націй (ООН) значно погіршили переглянутий прогноз по ВВП Росії на 2015 рік
Depo.Гроші
20 травня 2015 20:10
ФОТО: depo.ua

Як говориться в доповіді Департаменту з економічних і соціальних питань ООН, за підсумками року ВВП Росії скоротиться на 3%, хоча в грудні експерти прогнозували зростання показника на 0,2%, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

У той же час в 2016 році, замість деякого відновлення основного макроекономічного показника на 1,2%, експерти тепер прогнозують стагнацію.

Відзначається, що, на відміну від попередніх років, дані по Росії менш привабливі ніж загальний показник по всіх країнах СНД і Грузії. Зокрема, економісти очікують, що сукупний ВВП країн Співдружності в 2015 році скоротиться на 2,1%, а в наступному році зросте на 0,9%

За словами фахівця Григора Агабекяна, перегляд більшою мірою викликаний зниженням ціни на нафту. Він уточнив, що при складанні попередньої доповіді експерти ООН виходили з того, що середня ціна на нафту в 2015 році складе близько $90 за барель, але прогноз не підтвердився.

Нагадаємо, за даними Центру аналізу доходів і рівня життя Національного дослідницького університету Вища школа економіки, на сьогоднішній день 20 регіонів Росії знаходяться в стані дефолту.

Мітки: ООН, Росія