Олег Бахматюк про здоровий протекціонізм, трудову міграцію та зниження облікової ставки до 4%

Для підвищення конкурентоспроможності української економіки потрібно змінювати політику Національного банку України

Пора задуматися про зниження облікової ставки, контрольованої цільової емісії і в цілому про підтримку національного виробника, сказав власник групи компаній "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк під час організованого Федерацією роботодавців України баттлу думок на тему "Промисловці проти НБУ", повідомляє Depo.ua з посиланням на "ДС".

Про конкурентоспроможність

Українська промисловість не може конкурувати з європейською через проблеми з отриманням кредитів. Неможливо конкурувати з німецьким чи польським підприємством, яке бере кредит на 25 років під 1,5% річних і вкладає в технологічні речі... Тому і українець, працюючи на заводі "Мерседес" (у Німеччині, - ред.), виробляє за 17 днів більше, ніж в Україні за рік... Нам потрібно підвищувати продуктивність праці.

Якщо не буде довгострокових кредитів в технологічні речі, ми не будемо конкурентноздатні і повністю перетворимося на сировинну державу. Будемо мати перевагу тільки в географічному положенні і в своїх ресурсах.

Про облікову ставку

Якщо не буде змінюватися облікова ставка Національного банку (зараз - 17,5%, - ред.), не буде розвитку економіки, якщо не будуть довгострокові кредити вкладатися в технологічні процеси, ми просто перетворимося на сировинну державу, перевага якої тільки в її географічному положенні і її ресурсах...

Для себе в голові треба скласти рішення: ми готуємо "подушку" у $3 млрд, потім плавно знижуємо ставку з 17% до 8%, а потім на три роки йдемо до 4%.

Про корисний протекціонізм

Нам кажуть - ідіть у вільний ринок, рухайтеся як хочете, платіть європейські зарплати і будьте конкурентоспроможні у зовнішньому середовищі. Але це все одно, що вийти неозброєним на вулицю проти повністю озброєних людей. У українських підприємців висока здатність виживати, але не для таких умов...

Держава має створити політику здорового економічного протекціонізму... Без національної економіки у держави не буде майбутнього, не буде податків, не буде розвитку, і ніхто не буде з нею рахуватися.

Зміна цієї політики є критично важливою... Це треба було зробити ще рік чи два тому.

Про цільову емісію

Держава повинна виступати в якості ініціатора, у тому числі, контрольованих емісійних процесів. Чому не можна було закупити за ці п'ять років у виробників 100 тис. вагонів? В чому проблема? Заводи стояли, не могли знайти собі ринок збуту тільки тому, що Росія випала з їх орбіти. І це лише один приклад…

Але ясна річ, що "паперові інвестиції" набагато вигідніші, швидші, і з тим же самим суверенним рейтингом ризику.

Про трудову міграцію

Ми зараз боремося за такі професії, як водій, агроном, механізатор, комбайнер. Ми втрачаємо цих фахівців, тому що вони масово виїжджають до Польщі, а потім у бік Німеччини. Запит на технічні професії на сьогоднішній день величезний, тому що потенціал наших людей є досить високим, в тому числі і в інтелектуальному плані. Якщо держава не зупинить цей процес (трудової міграції, - ред.), то у нас залишаться тільки бюджетники, пенсіонери, діти і сім мільйонів працюючих людей, які не зможуть забезпечити цю територію.

Україна не може існувати без українців, і владі треба звернути увагу на проблему міграції населення...

Про "чистки" НБУ

У мене є своя думка щодо чисток, які були проведені (у 2014-2015 роках, коли НБУ вивів з ринку понад 90 банків, - ред.). Обрізання всіх можливих потенціалів - це не очищення. Але я думаю, що час дасть свою оцінку всім цим завуальованим речам, які були зроблені.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook