Офшоргейт: Кіпрська фірма "відмазує" Порошенка від виведення 4 млн євро за кордон

Фонд "Прайм Ессетс Кепітал", від якого отримує прибуток президент України Петро Порошенко, не оплачував грошовими коштами підписку на акції компанії CEE Confectionary Investments Limited
Depo.Гроші
20 травня 2016 21:51
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в офіційному листі кіпрської компанії, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"У зв'язку з випуском Компанією 18 000 простих акцій 25 березня 2016 року в якості юридичного радника та секретаря компанії CEE Confectionary Investments Limited – ред.) ми підтверджуємо таке: За винагороду в загальному розмірі 3 926 160,00 євро компанія випустила акції на користь ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал" на підставі Договору про підписку на акції від 25 березня 2016 року", - йдеться у документі.

Згідно з договором, "Прайм Ессетс Кепітал" погодився сплатити підписку на акції в натуральній формі шляхом передачі частки в ТОВ "Центрально-Європейська Кондитерська Компанія",зареєстрованої в Україні, що належала фонду, на користь компанії.

"Під час випуску акцій платежі в грошовій формі не здійснювалися", - йдеться у листі.

Крім того повідомляється, що після дати заснування компанія не відкривала банківський рахунок, тому єдиним можливим способом прийняття оплати за підписку на акції є оплата в натуральній, а не в грошовій формі.

"До нас, як юридичного радника компанії, не зверталися за наданням коментарів щодо зазначеного питання. Більше того, секретар і директор компанії не отримували жодних запитів щодо цього питання. Нам також не надходили запити третіх осіб на надання для ознайомлення документів, зазначених у пункті 4 вище", - зазначає компанія.

Нагадаємо, що 3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями та відомими спортсменами. Зокрема, у матеріалах йдеться, що президент України Петро Порошенко в 2014 році створив три офшорні компанії.

Представники президента України пояснили, що офшори йому були потрібні для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.