Офіційно: Російський газ до Генічеська не постачався і не постачається

Місто Генічеськ з початку окупації Криму забезпечується газом виключно з родовища Стрілкове, що розташоване у Херсонській області біля Арабатської стрілки
Depo.Гроші
5 січня 2016 11:26
ФОТО: depo.ua
Офіційно: Російський газ до Генічеська не постачався і не постачається
Офіційно: Російський газ до Генічеська не постачався і не постачається

Про це йдеться у офіційному коментарі прес-служби НАК Нафтогаз України з приводу інформації російських ЗМІ, згідно з якою, у Генічеськ начебто постачають російський газ, передає depo.ua.

"За 2014 рік місто використало 9,2 млн куб. м газу. Максимальна виробнича потужність родовища складає 25 млн куб. м газу на рік. Оператором Стрілкового родовища з березня 2014 року є приватна українська газовидобувна компанія "Пласт".

Місто Генічеськ фізично не приєднане до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України. Постачання газу для потреб населення міста в літній період здійснюється за рахунок поточного видобутку на Стрілковому родовищі. Надлишок видобутого влітку газу, який не можуть спожити мешканці Генічеська, передається для тимчасового зберігання в ПХГ Глібовське, що знаходиться на тимчасово окупованій території. Взимку український газ відбирається з ПХГ і направляється в Генічеськ для покриття пікових рівнів споживання", - пояснили у "Нафтогазі".

Як зазначається у повідомленні, з 1 січня 2016 року окупаційна влада Криму протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається у підземному сховищі Глібовському на території Криму. Цих обсягів газу більш ніж достатньо для забезпечення потреб міста до кінця опалювального періоду.

"Російський газ до Генічеська не постачався і не постачається", - наголошують у повідомленні.

У "Нафтогазі" також нагадали, що видобування газу є стабільним протягом року, а рівень споживання значно змінюється в залежності від сезону. В літній період, коли обсяг видобування перевищує попит споживачів, надлишковий газ направляється до підземних сховищ. Взимку збережені обсяги газу використовують для забезпечення потреб споживачів.

Нагадаємо, напередодні ввечері російські ЗМІ повідомили, що за вказівкою президента Росії Володимира Путіна було відновлено реверс газу з території окупованого Криму в місто Генічеськ на Херсонщині. З проханням до Путіна начебто звернувся мер міста. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші