Офіційно: Росія завтра отримає нову порцію санкцій від ЄС

Голова Євроради Херман Ван Ромпей підтвердив, що нові санкції ЄС проти Росії набудуть чинності 12 вересня
Depo.Гроші
11 вересня 2014 16:51
ФОТО: depo.ua
Офіційно: Росія завтра отримає нову порцію санкцій від ЄС
Офіційно: Росія завтра отримає нову порцію санкцій від ЄС

Про це говориться в офіційній заяві Ван Ромпея, опублікованій за підсумками четвертого за рахунком засідання послів країн ЄС, передає ДеПо з посиланням на ІТАР-ТАСС.

«Нові обмежувальні заходи стосовно Росії набудуть чинності в п'ятницю, 12 вересня 2014 року», - сказав Ван Ромпей.

Нові санкції Євросоюзу передбачають заборону на кредитування п'яти російських держбанків і трьох найбільших енергетичних компаній.

Заборона на обіг нових облігацій і акцій перелічених компаній і банків посилена: максимально можлива дюрация цих інструментів понижена з 90 до 30 днів.

У повідомленні ЄС не перелічені банки і компанії. Що стосується банків, то їх список відомий за попереднім раундом санкцій - це Ощадбанк, ВТБ, ВЕБ, Газпромбанк і Россільгоспбанк. Три енергокомпанії - це «Роснафта», «Газпром нафта» і «Транснафта», - повідомляли раніше європейські ЗМІ з посиланням на проект документу про нові санкції.

Крім того, в список санкцій ЄС додали 24 фізичних особи, включаючи нових керівників «ДНР», членів уряду Криму, а також керівників і бізнесменів з РФ, говориться в опублікованій в четвер заяві Євроради.

Нагадаємо, про набуття чинності нових санкцій ЄС в п'ятницю повідомило агентство Bloomberg з посиланням на неназвані джерела у Брюсселі.

«ЄС введе новий пакет санкцій проти РФ завтра (в п'ятницю - ред.), оголосивши при цьому про можливість їх перегляду або відміни», - говориться в повідомленні агентства.