Україна рекордно скоротила торгівлю з Росією

Україна скоротила обсяги торгівлі продовольством з Росією до історичного мінімуму
Depo.Гроші
19 серпня 2015 11:45
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу міністерства.

Зокрема, якщо в першому півріччі 2014 року в географічній структурі експорту українського продовольства частка Росії становила майже 8%, то в поточному році її частка скоротилася до 2%.

В абсолютному вираженні експорт в цю країну знизився на 80% і склав 125 млн. доларів. При цьому загальний експорт за вказаний період у 2015 році становить 6,5 млрд. дол.

Крім того, протягом 2010-2014 років обсяг торгівлі продовольством з Росією скоротився на 40%.

"Стратегічне значення російського ринку для України - радянський атавізм. Через непрогнозованості, штучні обмеження, м'ясну і молочну торгові війни, блокаду нашої кондитерської продукції, українські виробники давно почали орієнтуватися на європейський, азіатський, африканський і американський ринки. Успішна диверсифікація дозволила компенсувати недоотриману вигоду від експорту в Росію", - зазначив Павленко.

Для зменшення негативного впливу російського ембарго для молочної галузі відповідним чином були скориговані обсяги виробництва та напрями використання сировини. У той же час імпорт російського продовольства не відіграє суттєвої ролі на ринку України, отже, скорочення його обсягів або повна заборона жодним чином на продовольчій безпеці нашої країни не відобразиться.

Разом з тим, Павленко нагадав, що з 1 січня 2016 року Україна починає жити в умовах повноцінної економічної асоціації та зони вільної торгівлі з ЄС.

"Росія не зможе серйозно вплинути на експорт нашої продукції, навіть якщо застосує санкції, які зараз діють відносно європейських і американських товарів. Це, скоріше, стане стимулом для технічного і технологічного переозброєння нашої харчової промисловості та відкриття для якісних українських товарів нових світових ринків" , - заявив міністр.

Більше економічних новин читайте у розділі Гроші.