Прибуток Сбербанку Росії впав майже в 4 рази

Чистий прибуток Сбербанку за РСБО в першому кварталі 2015 року становив 26,32 мільярда рублів проти 99,3 мільярда руб за аналогічний період минулого року, знизившись у 3,8 разу
Depo.Гроші
7 квітня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили Прайм у прес-службі банку, пише depo.ua.

"Основні фактори зниження прибутку - зростання процентних витрат за коштами Банку Росії і засобами клієнтів, перш за все юридичних осіб", - пояснив банк зміну фінансового результату.

Як повідомляється, процентні витрати зросли порівняно з першим кварталом минулого року на 173,3 млрд руб. за рахунок збільшення обсягу залучених коштів і зростання рівня ставок на ринку.

Найбільш помітно зросли видатки за коштами, залученими від Банку Росії, і засобів юридичних осіб, які швидше реагують на зміну ставок, відзначили в банку.

"У березні продовжилося уповільнення зростання процентних витрат після послідовного зниження ключової ставки Банком Росії з початку поточного року. Тим не менше, залучення від Банку Росії залишається дорогим джерелом фінансування, і в цілях зниження вартості ресурсів банк працює над заміщенням цього ресурсу клієнтськими засобами. За березень частка коштів Банку Росії без врахування субординованого боргу в зобов'язаннях банку скоротилася на 0,5 процентного пункту до 10,1% (на початку року частка становила 15,2%)", - йдеться в повідомленні.

Витрати на сукупні резерви склали в січні-березні 78,6 млрд руб. проти 70,3 млрд руб. роком раніше. Незначні відносно попередніх місяців витрати на резерви в березні (8,6 млрд руб.) пояснюються відновленням резервів за валютними кредитами в результаті зміцнення рубля, додали в банку.

Як зазначається, у 2014 році Сбербанк скоротив чистий прибуток за РСБО з урахуванням подій після звітної дати (СПОД) на 17,6%, до 311,2 мільярда рублів.