Київський оборонний завод підозрюють у махінаціях, – ЗМІ

Правоохоронці підозрюють посадовців ПАТ "Завод "Маяк" у зловживанні службовим становищем при отриманні від ТОВ "Радіоаптека" прицілів до мінометів без укладання договору, що завдало державі шкоди на 2,72 млн грн

Про це йдеться в ухвалі Оболонського районного суду Києва, куди прокурор звернувся в рамках кримінального провадження, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

У матеріалах досудового розслідування вказується, що з 13 по 19 червня минулого року завод "Маяк" провів тендер на закупівлю МПМ-44М для мінометів вартістю 2,72 млн грн.

Повідомляється, що переможцем торгів стало ТОВ "Радіоаптека", яке здійснило поставку необхідних 23 прицілів, хоча відповідного договору з нею не було укладено, як і не було проведено оплату поставки.

"Натомість відповідні розрахунки здійснило дочірнє підприємство "Виробничо-комерційне підприємство "Маяк-Сервіс" на користь ТОВ "Фірма Ренал". Після отримання прицілів завод направив їх на ремонт на ДП "Шепетівський ремонтний завод"", - йдеться у повідомленні.

На думку слідства, це може свідчити про поставку "Радіоаптекою" несправних чи не нових прицілів.

Також з матеріалів досудового розслідування відомо, що співробітники столичного СБУ вважають цю фірму фіктивною, бо вказаний за адресою реєстрації будинок взагалі фізично відсутній. Також у фірми неактивний контактний телефон та відсутній сайт.

За даними видання, у суді прокурор просив доступ до документації "Завод "Маяк" щодо співпраці з "ВКП "Маяк-Сервіс", "Шепетівський ремонтний завод" та "Радіоаптекою".

"Представник заводу в суді заявив, що з клопотання не зрозуміло які саме порушення здійснили посадовці оборонного підприємства. Крім того, "Маяк" намагався надавати відповіді на запити правоохоронців, хоча не зміг відповісти на всі, бо нині підприємство є фігурантом восьми кримінальних справ", - сказано у публікації.

Суд задовольнив клопотання прокуратури частково, дозволивши лише тимчасовий доступ до документів, що стосуються розрахунків заводу з його дочірнім підприємством "Маяк-Сервіс" за червень-листопад 2018 року.

Нагадаємо, у Вінниці розслідують справу щодо керівника підрозділу і бухгалтера військового заводу, яких звинувачують в тому, що вони у 2015-2017 роках безпідставно перерахували понад 1,5 млн грн на рахунки двох фізичних осіб підприємців, які раніше працювали на заводі, і зняли гроші через банківські термінали самообслуговування.

Довідка: "Завод "Маяк" входить до концерну "Укроборонпром" і відомий виробництвом мінометів "Молот", від розривів якого з 2016 року загинули 13 військовослужбовців.

З березня 2018 року завод очолює Володимир Гаврилов – колишній чоловік та співмешканець Лідії Гаврилової, яка очолює Державну аудиторську службу України і яку НАБУ підозрює в незаконному збагаченні.

"Радіоаптека" до квітня 2018 року називалося ТОВ "Ай Ті Коннект", її бенефіціаром був мешканець Молдови Нікіта Мунтян. В квітні власником та керівником підприємства став полтавчанин Олександр Швецов. Тоді ж було змінено в реєстрі і напрямок діяльності – з неспеціалізованої оптової торгівлі на виробництво електронних компонентів.

Власниками "Фірма "Ренал" вказані Григорій Ворончук та Лілія Пастущенко. Вона є фігурантом кримінальної справи за підозрою в оборудках при співпраці з бронетанковими заводами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #зброя