Новий спосіб ухилитися від податку на нерухомість

Наприкінці вересня почав діяти закон про внесення коректив до законодавчих актів щодо переведення дачних та садових будинків у житлові з можливістю реєстрації та прописки в них. Даний законопроект прирівнює дачні будинки до житлових
Depo.Гроші
5 грудня 2014 14:57
ФОТО: depo.ua
Новий спосіб ухилитися від податку на нерухомість
Новий спосіб ухилитися від податку на нерухомість

Так, мешканці України отримують можливість на оформлення офіційного статусу житла садовим і дачним будівлям, які відповідають санітарним і технічним вимогам, які встановлені законодавством. Якщо людина бажає прописатися на дачі, йому необхідно звернутися в органи місцевого самоврядування та здійснити всі продиктовані законом процедури.

Але варто також відзначити, що після того, як дачі буде присвоєно статус житла, вона автоматично потрапляє під податок на нерухомість. На щастя, переводити дачі в статус житла чи ні - справа абсолютно добровільна, і всім власникам дач та садових будинків не доведеться неждано-негадано виплачувати додатковий податок. Більш того, даний закон надає можливість від сплати податку ухилитися, і досить успішно.

За умовами нового закону також не обкладаються податком:

- Одна або кілька квартир, що належать одній людині, сумарна площа яких не перевищує сто двадцяти квадратних метрів;

- Один або кілька житлових будинків, що належать одній людині, сумарна площа яких не перевищує двохсот п'ятдесяти квадратних метрів;

- Одна або кілька квартир + один або кілька житлових будинків, що належать одній людині, сумарна площа яких не перевищує трьохсот сімдесяти квадратних метрів.

Читайте також: Як зміняться ціни на нерухомість у Києві після підвищення курсу долара на сайті забудовника - Родинний Затишок?

Це дозволяє досить успішно ухилятися від сплати податку на нерухомість. Так, наприклад, у людини є дачний будиночок площею п'ятдесят квадратних метрів і квартира площею триста квадратних метрів. До прийняття податку вона зобов'язана була виплачувати податок за сто вісімдесят квадратних метрів квартири, тепер же у неї з'явилася можливість зробити дачний будиночок житловим та збільшити пільгу зі ста двадцяти квадратів до трьохсот сімдесяти, позбавивши себе, таким чином, від необхідності сплачувати податок (будинок + дача = 350 квадратів). Все геніальне просто!