Новий конфайнмент для ЧАЕС будуватимуть довше запланованого

Роботи зі спорудження другого саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС (ЧАЕС), які повинні були завершитися в 2015 році, триватимуть ще два роки
Depo.Гроші
24 жовтня 2014 12:02
ФОТО: depo.ua
Новий конфайнмент для ЧАЕС будуватимуть довше запланованого
Новий конфайнмент для ЧАЕС будуватимуть довше запланованого

Про це начальник управління ядерної безпеки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) Вінс Новак заявив японському агентству Кіодо, передає ДеПо з посиланням на ТАСС.

Головною причиною затримки в термінах будівництва називається «серйозна нестача грошових коштів». Новий термін завершення робіт призначений на листопад 2017 року. За словами Новака, зараз «для реалізації цього проекту не вистачає €615 млн».

В даний час четвертий енергоблок перебуває під застарілим саркофагом «Укриття», який був споруджений ще в листопаді 1986 року. Під ним зберігається близько 180 тонн слабозбагаченого урану-235, 70 тис. тонн радіоактивного понівеченого металу, бетону, склоподібної маси, 35 тонн радіоактивного пилу із загальною активністю понад 2 млн кюрі.

Термін його гарантованої експлуатації був розрахований до 2006 року, тому в 1997 році країни «сімки» зійшлися на думці про необхідність будівництва «Укриття-2» який накрив би собою застарілу конструкцію.

Західні країни-донори домовилися виділити $768 млн на план заходів щодо будівництва саркофага і перетворення цього об'єкта в екологічно безпечну систему. Пізніше ця сума коректувалася в бік збільшення, і за даними багатьох ЗМІ, виділені кошти можуть закінчитися вже цієї осені.

Відзначається, що на даний момент ЄБРР веде активну роботу в напрямку отримання додаткових грошових коштів від Японії та інших країн «сімки».