Новий генплан Києва обійдеться в 20 млн грн

Комунальне підприємство «Інститут генерального плану Києва» оцінює розробку генерального плану, що передбачає розвиток столиці до 2025 року, в 20 млн грн
Depo.Гроші
27 жовтня 2014 18:03
ФОТО: depo.ua
Новий генплан Києва обійдеться в 20 млн грн
Новий генплан Києва обійдеться в 20 млн грн

Про це в ході засідання архітектурно-містобудівної ради Міністерства регіонального будівництва і житлово-комунального господарства з розгляду проекту генплану заявив начальник проектного інституту Сергій Броневицький, пише ДеПо з посиланням на «Українські новини».

«За висновками державної експертизи, вартість розробки генерального плану складає 20 млн гривень, на сьогодні за 6 років профінансовані 16,450 млн грн, враховуючи вартість робіт генпідрядних і субпідрядних організацій», - повідомив він.

Він зазначив, що генплан розроблявся з 2008 року 11 науковими установами.

Діючий генеральний план до 2020 року, на думку директора департаменту містобудування і архітектури, головного архітектора Києва Сергія Целовальника, не ідеальний, його показники втратили актуальність.

Ціловальник повідомив, що розробка нового генерального плану до 2025 року практично завершена.

Проте члени громадських організацій, що були присутніми на засіданні, повідомили, що новий генплан є незаконним.

Зокрема заступник голови громадської ради при головному управлінні Міністерства внутрішніх справ в Києві Тетяна Шевчук повідомила, що в Києві діє генплан і проект розвитку приміських територій до 2020 року, у зв'язку з чим рада звернулася до комітету Ради з питань корупції і організованої злочинності з проханням вивчити юридичні підстави для розробки нового плану.

Крім того, Шевчук повідомила про те, що громадські організації звернулися в Генеральну прокуратуру, і зараз йде перевірка законності підстав розробки нового генплану і нецільової витрати бюджетних коштів.

За підсумками засідання заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко запропонував перенести дискусію на майданчик Національного союзу архітекторів і залучити до обговорення громадськість.

Як повідомлялося, раніше секретар Київської міської ради Олексій Резніков чекав завершення роботи над генеральним планом столиці і його затвердження у вересні.

У жовтні 2013 року комунальне підприємство «Інститут генерального плану Києва» оцінювало будівництво об'єктів у рамках реалізації генерального плану столиці впродовж найближчих 15-20 років в 500 млрд грн.