Нові тарифи і контракт Тимошенко

Юлія Володимирівна почала виправдовуватися за свій газовий контракт. Вперше за останні два роки
Depo.Гроші
27 квітня 2016 15:37
ФОТО: depo.ua
Нові тарифи і контракт Тимошенко
Нові тарифи і контракт Тимошенко

Уряд заявив, що нарешті відмовляється від кабального контракту Тимошенко. Юлія Володимирівна почала контрнаступ з виправдовувань. Спробую підсумувати, що говорить лідер Батьківщини:

1. Її газовий контракт вигідніший для України, бо зараз ми б платили 145 доларів. Цифра доволі дивна, бо за годину до цієї заяви, прес-служба Батьківщини говорила, що по цьому контракту ціна була б "десь 190 доларів". Де правда? Правда в тому, що зараз, за цим контрактом ціна була б не менше 200 доларів і Тимошенко це прекрасно розуміє.

2. Якби був контракт Тимошенко, то у нас був би принцип "бери або плати" і ми зобов'язані були б купувати набагато більше газу, ніж нам потрібно. Більше того, Юлія Володимирівна вирішила не згадувати, скільки б ми переплатили протягом минулих років, аби у нас зберігся її контракт.

3. Тимошенко заявила, що Яценюк готував приховану приватизацію "Укргазвидобування" і тому, піднімалася ціна на газ. Досі ніхто і ніколи нічого подібного не говорив. І тому, заява Тимошенко викликає, як мінімум здивування.

4. За словами Тимошенко, Гройсман підняв ціни на газ до 6 789 грн., хоча й знав, що ціна на світових ринках значно нижча. Але при цьому, Тимошенко не могла не знати, як формується ціна в 6 789, тим більше, що за дві години до її заяви, цю формулу озвучив Степан Кубів на Кабміні. Отже, як формується ця ціна: "ціна газу, з урахуванням тарифу на вхід до ГТС із транспортування до західного кордону (4 942 грн. - ціна на одному з європейських газових хабів плюс транспортування до кордону), ПДВ – 1 146,51 грн. Крім того, ціна включає тариф на транспортування газу територією України (219 грн.) і тариф на його розподіл (513,7 грн.). Ще 57,4 грн. становить торгова націнка постачальника газу. Іншими словами, Тимошенко просто перекрутила факти.

В цілому, Тимошенко вперше за багато місяців почала виправдовуватися. Головне питання – чи вдасться їй інформаційно переграти уряд. Поки вона явно програє.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.