Нові санкції США можуть заблокувати "Північний потік-2" і нафтовий бізнес Росії

Нові антиросійські санкції США містять у собі ризики як для будівництва російських експортних газопроводів, в тому числі Північного потоку-2, так і для нових інвестицій в сировинні стартапи

Як випливає з документа, президент США Дональд Трамп повинен ввести санкції у відношенні осіб, які будуть інвестувати в закордонні енергетичні проекти, які підтримують російські держкомпанії та навколодержавні (parastatal) російські освіти, повідомляє Depo.ua з посиланням на Коммерсантъ..

Санкції будуть застосовуватися для проектів, вартість яких перевищує (в тому числі за оцінками) $250 млн.

"Навіть якщо на дату набрання чинності законом вартість проекту нижче, але потім стане вище, інвесторів можуть вважати порушниками - в тому числі і тих, хто інвестував невелику суму", - відзначає партнер юрфірми Quorus Євген Жилін.

Видання зазначає, що механізми для реалізації цього положення проект пропонує запозичити з CAATSA (Про протидію противникам США за допомогою санкцій).

Також допускається арешт платежів на адресу перебувають під санкціями осіб, їх активів, введення заборон на боргове фінансування і укладання контрактів.

Крім того, документ передбачає посилення санкцій відносно нафтового сектора. Заборона може бути поширений на будь-які видобувають проекти, тоді як раніше він стосувався шельфових ділянок і сланцевих родовищ.

Однією з найбільш вразливих сфер виявляється і постачання нафтовикам програмного забезпечення. Адже законопроект забороняє надавати товари, послуги та технології, а також надавати фінансову підтримку нафтовим компаніям з Росії.

Нагадаємо, США ухвалили рішення ввести проти Росії нові санкції через атаки із застосуванням нервово-паралітичнох речовини Новачок проти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки в Великій Британії.

Посольство Росії у США назвало "драконівськими" нові санкції

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme