Нова комісія регулювання енергетики ігнорує кризу в галузі - експерт

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) на першому засіданні 17 вересня не прийняла жодного рішення для стабілізації ситуації в енергетиці
Depo.Гроші
18 вересня 2014 12:53
ФОТО: depo.ua
Нова комісія регулювання енергетики ігнорує кризу в галузі - експерт
Нова комісія регулювання енергетики ігнорує кризу в галузі - експерт

Таку думку висловив керівник порталу «Енергетика України» Олексій Чернявський, коментуючи засідання комісії, передають Українські новини.

«Я розчарований результатами першого засідання НКРЕУ. Список винесених питань і прийняті рішення не відображають реальність, в якій знаходиться енергетичний сектор України», - сказав експерт.

На його думку, «комісія не розуміє, який темп прийняття рішень від неї вимагається в поточних надзвичайних обставинах».

«Якщо в тому ж темпі комісія продовжить працювати, в найближчий місяць Україну чекають віялові відключення, або імпорт електроенергії з Росії», - вважає Чернявський.

Експерт зазначив, що перше засідання почалося з того, що тепловій генерації, яка зараз працює «на межі» через дефіцит коштів, урізали тариф. Це може зупинити реконструкції та ремонти, що призведе до зростання аварійності та виникнення дефіциту електроенергії по всій країні.

«Негативний досвід 2013 року, коли була пожежа на Вуглегірській ТЕС через застаріле обладнання, показав, що об'єкти енергосистеми України гостро потребують модернізації», - підкреслив Чернявський.

За словами експерта, невідкладні рішення потрібні також для забезпечення безперебійних поставок вугілля на ТЕС.

«Сьогодні АЕС і ГЕС працюють практично на межі своїх технічних можливостей. Очікуваний приріст споживання електроенергії через падіння температури навколишнього повітря ляже на вугільні енергоблоки. Запаси вугілля на складах ТЕС знаходяться нижче критичного рівня», - додав він.

Чернявський нагадав, що Зміївська ТЕС в Харківській обл. вже не працює через дефіцит вугілля. Трипільська ТЕС (Київська обл) завантажена нижче мінімально допустимого рівня і може повністю зупинитися найближчим часом.

Як повідомлялося, на більшості ТЕС країни запасу палива залишилося в середньому на 10-15 днів. Якщо вони відключаться, без електроенергії можуть залишитися біля 10 млн людей у ​​Київській, Харківській, Одеській та Запорізькій областях.