Норвежці продають Україні газ на $10 дорожче, ніж словаки

Ціна газу норвезької Statoil для «Нафтогаз України» становить близько $340 за 1 тис. куб. м
Depo.Гроші
8 жовтня 2014 14:15
ФОТО: depo.ua
Норвежці продають Україні газ на $10 дорожче, ніж словаки
Норвежці продають Україні газ на $10 дорожче, ніж словаки

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на свої джерела в Міненерговугільпромі, пише ДеПо.

За їх даними, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в даний час імпортує природний газ за контрактом з норвезької нафтогазовидобувної компанії Statoil за ціною близько $340 за 1 тис. куб. м.

Поставки норвезького газу в Україну нині здійснюються в обсязі близько 11 млн куб. м/добу.

У «Нафтогаз України» традиційно не коментують деталі контракту в частині обсягів та ціноутворення.

Раніше джерело повідомило, що глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв 25 вересня відвідав штаб-квартиру норвезької нафтогазовидобувної компанії Statoil в Ставангері.

За словами співрозмовника, «Нафтогаз України» з 1 жовтня почала отримувати природний газ за контрактом з норвезької нафтогазовидобувної компанії Statoil. Поставки палива здійснюються через словацький газовий коридор в обсязі близько 12-15 млн куб. м/добу.

Пізніше «Нафтогаз України» підтвердила підписання контракту на поставки природного газу з Statoil і початок його поставок з 1 жовтня через Словаччину.

Як повідомлялося, Україна у вересні 2014 імпортувала з боку Європи 986 млн куб. м природного газу. З боку Словаччини в Україну надійшло 779 млн куб. м газу, з боку Польщі - 117 млн ​​куб. м, з боку Угорщини - 90 млн куб. м.
Україна в 2013 році імпортувала з Європи 2132000000 куб. м природного газу.

Statoil була заснована в 1972 році. В даний час держава контролює дві третини акцій корпорації. Вона працює в 34 країнах світу, її штат налічує близько 23 тис. осіб.