Нацкомісія фондового ринку вирішила анулювати ліцензію "Української біржі", - ЗМІ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні у вівторок, 17 листопада, ухвалила рішення анулювати ліцензію Публічного акціонерного товариства "Українська біржа" на здійснення діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку
Depo.Гроші
17 листопада 2015 20:03
ФОТО: depo.ua

Як повідомило джерело у НКЦПФР, рішення регулятора набирає чинності через місяць, пише depo.ua з посиланням на "112".

Нагадаємо, раніше наглядова рада групи "Московської біржі" (МБ) 23 вересня 2015 р. схвалила пропозицію менеджменту щодо стратегії виходу з активів в Україні.

МБ 16 листопада підписала угоду про продаж пакета акцій УБ спеціально створеному іноземному підприємству, підконтрольному українській інвестиційній компанії "Універ Капітал" (Київ).

Інтерес до покупки акцій УБ виявляла також інвесткомпанія "Драгон Капітал" (Київ). За словами її глави Томаша Фіали, "Драгон Капітал" і "Універ Капітал" діють спільно в операції з викупу частки "Московської біржі" в "Українській біржі".

Тим не менш в однієї з компаній групи Dragon Capital на даний час є лише попередній договір купівлі-продажу пакета акцій УБ в розмірі близько 20%.

Питання про викуп у московського акціонера частки в українських фондових майданчиках загострилося після набрання чинності з 28 червня 2015 р. закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Згідно з документом, ліцензіати можуть бути позбавлені ліцензій у разі контролю за їхньою діяльністю з боку резидента країни, що здійснює збройну агресію проти України.

УБ підпадає під норми закону, оскільки МБ є її основним акціонером.

УБ заснована 15 травня 2008 р. провідними учасниками українського ринку цінних паперів спільно з російською фондовою біржею РТС. Торги вона почала в березні 2009 р. і першою запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг, ринок РЕПО, розрахунки через центрального контрагента та строковий ринок.

Біржа за підсумками 2014 р. отримала 5,273 млн грн чистого прибутку проти 1,592 млн грн чистого збитку роком раніше. Унаслідок цього її нерозподілений прибуток зріс у 17,1 рази – до 5,6 млн грн.

Загальний торговий оборот на біржі за підсумками 2014 р. становив 8,56 млрд грн.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.