НКРЕКУ закликали терміново вирішити питання забезпечення ТЕС вугіллям

Теплова генерація не зможе забезпечити поставки вугілля в обсягах, необхідних для проходження опалювального періоду, якщо на державному рівні не будуть прийняті необхідні рішення

НКРЕКУ закликали терміново вирішити пита…

Про це йдеться у зверненні Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) України на ім'я голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Володимира Демчишина.

Як наголошується в зверненні, ситуація на підприємствах теплової генерації і у вуглепромі погіршується з кожним днем через бойові дій на Донбасі. Запаси вугілля на складах теплоелектростанцій за останні два місяці впали в 4 рази, скоротившись до катастрофічно низького рівня.

«Значне скорочення видобутку вугілля на шахтах і пошкодження транспортної інфраструктури призвели до неможливості забезпечення ТЕС і ТЕЦ вітчизняним вугіллям і, відповідно, дефіциту генеруючих потужностей. Уже виведені з роботи 3690 МВт потужностей на ТЕС через відсутність палива. Ще 3815 МВт потужностей пропрацюють не більше 7 днів з поточним обсягом вугілля на складах ТЕС», - попереджають у Раді ОРЕ.

Для стабільного проходження осінньо-зимового періоду теплогенеруючі компанії змушені імпортувати вугілля, - констатують у Раді ОРЕ.

«Це відбувається на тлі подорожчання вугільної продукції і критичного скорочення обсягів виробництва, що збільшує собівартість виробництва електроенергії. За експертними оцінками, очікуваний фінансовий небаланс ДК ТЕС до кінця 2014 року складе 4-5 млрд грн. У зв'язку з цим генкомпанії вже сьогодні не мають достатніх джерел для виконання поточних фінансових зобов'язань, включаючи зобов'язання перед ДП «Вугілля України» за вже поставлене вугілля», - вважають у ОРЕ.

Для врегулювання ситуації в ОРЕ пропонують терміново ухвалити низку нормативно-правових та регуляторних рішень, зокрема:

- забезпечити з боку НКРЕКУ рівень цін, які покриють у повному обсязі собівартість з урахуванням збільшення вартості паливної складової;

- забезпечити з боку НБУ підвищення лімітів позикових коштів Ощадбанку для збільшення кредитного портфеля ДП «Енергоринок», або використання інших фінансових інструментів з метою погашення заборгованості перед ДК ТЕС;

- забезпечити термінове погашення підприємствами і організаціями, які фінансуються з держбюджету (підприємства вуглепрому і ЖКГ), заборгованості за електроенергію за рахунок фінансування відповідних заходів з держбюджету;

- перенаправити цільову надбавку до тарифу на електроенергію із загального фонду держбюджету в спеціальний з подальшим використанням зазначених коштів для потреб ПЕК, в тому числі для закупівлі вугілля і відновлення пошкоджених у результаті бойових дій енергетичних об'єктів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme