НКРЕКУ закликали терміново вирішити питання забезпечення ТЕС вугіллям

Теплова генерація не зможе забезпечити поставки вугілля в обсягах, необхідних для проходження опалювального періоду, якщо на державному рівні не будуть прийняті необхідні рішення
НКРЕКУ закликали терміново вирішити питання забезпечення ТЕС вугіллям
НКРЕКУ закликали терміново вирішити питання забезпечення ТЕС вугіллям

Про це йдеться у зверненні Ради оптового ринку електроенергії (ОРЕ) України на ім'я голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Володимира Демчишина.

Як наголошується в зверненні, ситуація на підприємствах теплової генерації і у вуглепромі погіршується з кожним днем через бойові дій на Донбасі. Запаси вугілля на складах теплоелектростанцій за останні два місяці впали в 4 рази, скоротившись до катастрофічно низького рівня.

«Значне скорочення видобутку вугілля на шахтах і пошкодження транспортної інфраструктури призвели до неможливості забезпечення ТЕС і ТЕЦ вітчизняним вугіллям і, відповідно, дефіциту генеруючих потужностей. Уже виведені з роботи 3690 МВт потужностей на ТЕС через відсутність палива. Ще 3815 МВт потужностей пропрацюють не більше 7 днів з поточним обсягом вугілля на складах ТЕС», - попереджають у Раді ОРЕ.

Для стабільного проходження осінньо-зимового періоду теплогенеруючі компанії змушені імпортувати вугілля, - констатують у Раді ОРЕ.

«Це відбувається на тлі подорожчання вугільної продукції і критичного скорочення обсягів виробництва, що збільшує собівартість виробництва електроенергії. За експертними оцінками, очікуваний фінансовий небаланс ДК ТЕС до кінця 2014 року складе 4-5 млрд грн. У зв'язку з цим генкомпанії вже сьогодні не мають достатніх джерел для виконання поточних фінансових зобов'язань, включаючи зобов'язання перед ДП «Вугілля України» за вже поставлене вугілля», - вважають у ОРЕ.

Для врегулювання ситуації в ОРЕ пропонують терміново ухвалити низку нормативно-правових та регуляторних рішень, зокрема:

- забезпечити з боку НКРЕКУ рівень цін, які покриють у повному обсязі собівартість з урахуванням збільшення вартості паливної складової;

- забезпечити з боку НБУ підвищення лімітів позикових коштів Ощадбанку для збільшення кредитного портфеля ДП «Енергоринок», або використання інших фінансових інструментів з метою погашення заборгованості перед ДК ТЕС;

- забезпечити термінове погашення підприємствами і організаціями, які фінансуються з держбюджету (підприємства вуглепрому і ЖКГ), заборгованості за електроенергію за рахунок фінансування відповідних заходів з держбюджету;

- перенаправити цільову надбавку до тарифу на електроенергію із загального фонду держбюджету в спеціальний з подальшим використанням зазначених коштів для потреб ПЕК, в тому числі для закупівлі вугілля і відновлення пошкоджених у результаті бойових дій енергетичних об'єктів.

Мітки уголь