Німецькому бізнесу радять втікати з Росії

Всі великі бізнесмени Німеччини отримали офіційну рекомендацію якомога швидше згорнути будь-яку співпрацю з Росією
Depo.Гроші
6 квітня 2015 18:53
ФОТО: depo.ua

Вона містилася в листі, розісланому Федеральним об'єднанням німецької промисловості (BDI) і підписана її головою Ульріхом Грілло. Незважаючи на конфіденційний характер документа, його копія потрапила в розпорядження журналістів німецького видання Die Welt, передає depo.ua.

Як підкреслює у своєму листі глава найбільшого бізнес-об'єднання Німеччини, "навіть найменші натяки на те, що поведінку Російської Федерації можна зрозуміти і виправдати, аж ніяк не сприяють ні вирішенню російсько-українського конфлікту, ні відновленню мирного і безпечного устрою Європи".

Грілло вважає, що "будь-які міркування бізнесу і прибутку в даний момент мають поступитися місцем економічним санкціям, що є адекватною відповіддю на порушення Росією основоположних норм міжнародного права".

Відмова німецьких бізнесменів від будь-якої співпраці з Росією, на думку глави BDI, "є нашим внеском у стабілізацію міжнародного порядку".

Крім згортання ділових відносин з Росією, Грілло порекомендував німецьким бізнесменам задуматися також і про зв'язки з Китаєм. Він зазначив, що чудово розуміє ділових людей, вражених оперативністю роботи китайського уряду, проте підкреслив, що "люди, що захищають п'ятирічки і планову побудову економіки, суперечать самим принципам, на яких будується вільний ринок Європи".

Выдзначимо, що не тільки німецькі бізнесмени отримали офіційні рекомендації згорнути співпрацю з Росією. Місяцем раніше аналогічний документ великим і середнім американським підприємцям розіслала Федеральна резервна система США.

Її представники настійно рекомендували американським і міжнародним бізнесменам встигнути вивести з РФ свої капітали і позбутися активів до настання літа, щоб уникнути величезних втрат. Що саме має статися при настанні визначеного терміну, у ФРС не уточнили.