Німеччина виділить 136 млн євро на реформи в Україні

Уряд Німеччини виділить в 2015 році 136 млн євро на підтримку реформ в Україні
Depo.Гроші
4 листопада 2015 13:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Повідомляється, що міністр економрозвитку Айварас Абромавічус і директор департаменту двостороннього співробітництва Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Андреас Гіс підписали протокол переговорів про співробітництво з метою економічного і соціального розвитку України.

За результатами проведених переговорів, у 2015 році Німеччина надає Україні 136 млн євро в рамках двостороннього технічного та фінансового співробітництва.

З цієї суми 88 млн євро буде виділено на проекти фінансового співробітництва як позики, а 20 млн євро - на проекти технічної допомоги як безповоротні кошти.

"Німецький уряд швидко відреагував в умовах кризи, усвідомлюючи ті надзвичайні виклики, з якими Україна стикається в останні роки. Торік допомога з німецької сторони була збільшена в 3 рази - до 96 млн євро, а в цьому році ми провели переговори про суму - 136 млн євро", - зазначив Гіс.

В рамках техдопомоги Німеччина виділить 1,5 млн євро для підтримки Консультаційного фонду з питань структурної та регуляторної політики, 6 млн євро для підтримки реформи децентралізації і 4 млн євро на урбаністичний розвиток міст.

Ще 3,55 млн євро буде виділено на муніципальну програму захисту клімату в Чернівцях. Крім того, 2 млн євро спрямують на реформу в галузі енергоефективності. Також Німеччина виділить 10 млн євро для фінансування аграрного сектора.

"Також ми погодили надання кредитних гарантій Україні в розмірі 500 млн євро через Німецький державний банк розвитку (KfW). 300 млн євро з цієї суми будуть використані на відновлення пошкодженої інфраструктури в результаті військових дій на території України, постачання товарів і заходи з підвищення енергоефективності", - зазначив Айварас Абромавічус.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші