Нігерія зібралася заморозити рівень експорту нафти

Нігерія підтримує план по заморожуванню рівня експорту нафти, запропонований Саудівською Аравією і Росією на цьому тижні
Depo.Гроші
21 лютого 2016 22:59
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.ua, про це пише Bloomberg з посиланням на міністра енергетики Нігерії Еммануеля Качікву.

При цьому країна, яка є найбільшим виробником нафти на африканському континенті, заявила що не проти надати Ірану і Іраку пільгові умови, щоб вони могли відновити свою частку на ринку, яка знизилася через війну і санкцій.

"Іран і Ірак були поза ринком деякий час, і якщо вони хочуть повернутися, не потрібно заморожувати їх там, де вони зараз, потрібно заморожувати на більш високому рівні", - сказав Качікву.

Він заявив, що Нігерія планує зберегти свою здобич в лютому на січневому рівні - 2,2 млн барелів на добу. При цьому нігерійський міністр додав, що не виключає збільшення виробництва в подальшому. Однак ця нафта буде направлена ​​виключно на внутрішній ринок, а не на експорт.

"Нігерія вивчатиме можливість збільшення виробництва, але не продажу, так як для нас головне - внутрішній попит. Зараз ми навіть не експортуємо в тих обсягах, які надані нам ОПЕК", - підкреслив Качікву.

Міністр також скептично поставився до того, що ОПЕК проведе екстрений саміт в зв'язку зі сформованою ситуацією. Він припустив, що для дострокової зустрічі представників картелю необхідні численні переговори. "Якщо ми проведемо саміт, не домовившись заздалегідь про його ймовірне кінець, то це буде малопродуктивно", - сказав міністр.

Нагадаємо, 16 лютого в Досі відбулася зустріч міністрів енергетики Росії, Саудівської Аравії, Катару і Венесуели, після якої країни повідомили про готовність заморозити видобуток нафти в 2016 році на рівні січня, якщо інші виробники приєднаються до цієї ініціативи. Замороження планується на рівні 11 січня. Через кілька днів пройшли переговори, за підсумками яких Іран відмовився приєднатися до угоди про замороження видобутку нафти.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші